Дан Еванс победи бившия номер три в света Григор Димитров, за да стигне до финала на Washington Open срещу Talon Grikspor |  Тенис новини

Дан Еванс победи бившия номер три в света Григор Димитров, за да стигне до финала на Washington Open срещу Talon Grikspor | Тенис новини

Дан Еванс достига до финала на Washington Open след победа над Григор Димитров. Тенисът се завръща по Sky Sports с пряко предаване на US Open; Имаме достъп до всички отделни съдебни емисии, предавайки поточно поне 135 часа покритие през двете седмици

9:17, Обединено кралство, неделя, 06 август 2023 г

Британецът Дан Евънс стигна до финала на Washington Open с победа в два сета над Григор Димитров.

Евънс, който игра два пъти в петък преди полуфиналите поради дъжд, победи българския си съперник с 6-3, 7-6 (4) за по-малко от два часа, за да уреди мач с холандеца Талон Грекспор.

Въпреки че беше надминат в силовия отдел, Еванс показа чисто и балансирано представяне, като остави пренебрежителния Димитров да съжалява за грешките си.

Световният номер 20 отправи 24 успешни удара срещу само девет от Еванс, но не успя да допусне 30 непредизвикани грешки.

Евънс е първият британски играч, достигнал финал във Вашингтон след Анди Мъри през 2006 г.

Еванс каза в интервюто си на терена: „Беше много трудно, след като положихме толкова големи усилия вчера.“

„Връщайки се днес, беше много важно за мен да не се преобърна и да се справя лошо. През последните няколко месеца това се случи доста често.“

Междувременно Григспор се възстанови от сет в полуфиналния си сблъсък с топ поставения Тейлър Фриц, за да спечели с 3-6, 6-3, 6-2, кандидатствайки за третата си титла за сезона.

Гледайте US Open на живо и изключително по Sky Sports от 28 август до 10 септември. Всички стадиони ще бъдат достъпни за гледане за първи път

Циципас спечели първата титла за 2023 г

В Мексико Стефанос Циципас спечели първата си титла за сезона, като победи Алекс де Минаур с 6-3, 6-4 на Miville Tennis Open.

READ  Манчестър Сити 5-3 Йокохама Маринос: Решете пет големи представяния

Циципас оцеля във вълнуващ трисетов мач при четвъртфиналната си победа над Николас Жари, но не загуби нито един сет през останалата част от седмицата.

Той ще бъде сред фаворитите за продължаване на US Open, което ще се излъчва на живо по Sky Sports от 28 август до 10 септември.

„Имам чувството, че и двамата искахме да излезем на терена днес и да имаме страхотен финал“, каза Циципас. „Чувствам, че беше страхотен мач. Алекс показа страхотно представяне и аз се опитах да поддържам нивото колкото е възможно повече.

„Наистина съм щастлив, че успяхме да направим страхотен финал днес. Мисля, че това е най-специалното нещо. Беше страхотен мач и публиката, както винаги, беше напълно присъстваща и ангажирана.“