Даниил Медведев, Яник Синер и Андрей Рубльов запазиха местата си в четвъртия кръг

Даниил Медведев достигна четвъртия кръг на US Open за пета поредна година

US Open 2023

място: Флашинг Медоус, Ню Йорк Дати: 28 август – 10 септември

покритие: Ежедневен текст на живо и радио коментари в уебсайта и приложението BBC Sport, BBC Radio 5 Live и 5 Sports Extra

Третият поставен Даниил Медведев преодоля късно колебание, за да спаси тежката опозиция от аржентинеца Себастиан Паес и да продължи до 1/16 на US Open.

Медведев, който вдигна титлата през 2021 г., спечели четвъртия си мачбол в 01:30 местно време, за да спечели с 6-2 6-2 7-6 (8-6).

27-годишният руснак също приключи предишния си мач срещу Крис О’Конъл в ранните часове на мача и каза, че завършването толкова късно е „трудно“.

„Просто искам да спя. Добре, че не приключихме в 4 сутринта“, каза той.

„Когато отидеш да играеш в 23 часа, е трудно. Този път реших да не спя преди това и ядох, така че се чувствах много зле на терена.

„Ето защо бях толкова нервен през целия мач.“

Медведев ще играе Алекс Де Минор В четвъртия кръг, след като 13-ият поставен австралиец постигна директна победа с 6-1, 6-3, 6-2 над чилиеца Николас Джари за час и 44 минути.

Италианецът се класира шести Яник Синър Той измести бившия шампион Стан Вавринка, като го победи с 6-3, 2-6, 6-4, 6-2.

22-годишният Сенер ще играе за Германия Александър Зверев След като финалистът от 2020 г. победи 19-ия поставен българин Григор Димитров с 6-7 (2-7), 7-6 (8-6), 6-1, 6-1.

Русия Андрей Рубльов Той също така си осигури място в последните 16, като победи французина Артур Рендеркнех с 3-6 6-3 6-1 7-5.

READ  Коя е Прия Малик, златен медалист на Индия на Олимпийските игри в Токио

Осмият поставен ще се изправи следващия път срещу Великобритания Джак Дрейпър, от Тя за първи път стигна до четвъртия кръг на турнир от Големия шлем като победи Майкъл Камуфлаж.

21-годишният Дрейпър е единственият останал британец на сингъл, след като Камерън Нори загуби от него Италия‘с Матео Арналди Дан Еванс беше победен от защитаващия титлата си Карлос Алкарас.

Победите на Синър и испанския първи поставен Алкараз означават, че дуото може да се изправи един срещу друг на четвъртфиналите в реванш от миналогодишните четвъртфинали – вълнуващ петсетов мач, спечелен от испанеца, който постави рекорд за последно завършване в турнира. Турнирът е от 02:50 ч. местно време.