Даниил Медведев разстрои публиката на Мастърса в Париж, резултати, резултати, Медведев победи Григор Димитров, защо Медведев беше ядосан, кадри, последни актуализации

Даниил Медведев стана последният топ поставен, паднал на Мастърса в Париж, като изпусна нервите си, преди да загуби мача си от българина Григор Димитров в четвъртък (AEST).

След като вторият поставен Карлос Алкараз се препъна срещу квалификанта Роман Савиолин късно предната вечер, третият поставен Медведев откри мача в сряда в Берси с маратонска загуба от 17-ия поставен Димитров, 6-3, 6-7 (4/7), 7-6 ( 7 /2).

Предавайте поточно над 50 спорта на живо и при поискване с Kayo. Присъединете се сега и започнете да предавате незабавно >

В мач, който продължи два часа и 54 минути, Медведев винаги го преследваше и в един момент от втория сет заплаши да спре, ако феновете продължат да го освиркват, въпреки че по-късно каза, че е решен да спечели срещу парижани фенове.

Димитров проби подаването си в шестия гейм от мача по пътя към първия сет. Медведев проби подаването на съперника си в шестия гейм от втория сет и поведе с 5-2, преди Димитров да отговори.

Когато българският играч поведе с 5-5, Медведев хвърли ракетата си, предизвиквайки освирквания от публиката. Това още повече разстрои руснаците.

Медведев изкрещя на съдията, казвайки на руския рефер: „Няма да играя, когато свирят. Колкото повече спирам, толкова повече ще се дразнят. Колкото повече ще свирят.“

Медведев все още отказва да продължи.

„Те са глупави!“, каза Медведев, преди да каже на тълпата: „Ако не свирят, ще играя!“ „Играя, момчета, но си дръжте устите затворени, добре!“

Медведев се караше с публиката през целия си мач срещу Григор Димитров. (Снимка от Julian De Rosa/AFP)Източник: Agence France-Presse

Повече покритие

READ  Олимпийската шампионка Кели Харингтън се готви да се завърне на ринга у нас във вторник

Тенис звезда глобена със 750 000 долара, след като се предполага, че е „злоупотребявала“ с бивша приятелка

Великият тенис губи сюжета в див колапс срещу австралийската звезда

Тенис иконата Пийт Сампрас разкрива унищожителни новини за жена си

Медведев имаше поредица от противоречия с феновете на парижани.

Миналия май той сигнализира за мълчание на феновете на Ролан Гарос и се оплака при предишни посещения на Пърси.

След предупреждение от съдията за нарушение на времето Медведев поднови играта и реши тайбрека на първия сетбол.

„Когато хвърлям бухалката си, имам право да свирна и това е лоша реакция“, каза той по-късно на пресконференцията.

„От друга страна, ако изпратите и те пляскат и пляскат едновременно, ще бъде малко странно.“

„Това е публиката в Берси, всеки знае това и не всеки обича да играе тук. Играх по-добре в Берси, когато нямаше никой“, каза той, имайки предвид победата си през 2020 г. по време на пандемията Covid-19.

Медведев не прекара най-добре в Париж. (Снимка от Julian De Rosa/AFP)Източник: Agence France-Presse

„Тук, с мен, няма контакт“, каза той.

„Ще се върна и ще се опитам да дам най-доброто от себе си“, каза той, добавяйки, че се надява „да обърне феновете“.

В последния сет Димитров поведе, след като отново проби сервис в шестия гейм. Медведев спаси четири мачбола, преди да пробие сервиса си в деветия гейм. Руският играч спаси още два мачбола, преди да задържи последния си гейм на сервис, за да форсира тайбрек.

Но българинът бързо поведе с 5-0 и след като Медведев спечели две точки на свой сервис, затвори мача.

READ  Серена Уилямс губи в прави сетове от Елена Рибакина в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция

Димитров каза, че съжалява, че пропиля преднината си от 40-15 на сервис на Медведев в десетия гейм.

„Не удрях достатъчно добре ударите си“, каза Димитров. „Срещу играч като него, той просто ще го приеме.“ Световният номер 1 Новак Джокович все още трябва да направи своя дебют следобед срещу аржентинския номер 31 Томас Мартин Ечевери (31).