Давидович Фокина победи Димитров за финал в Монте Карло |  новини за тенис

Давидович Фокина победи Димитров за финал в Монте Карло | новини за тенис

Монте Карло: Алехандро Давидович Фокина стигна до първия си финал на сингъл от основния кръг, когато победи българина Григор Димитров с 6-4 6-7 (2) 6-3 в суинг мач на Монте Карло Мастърс в събота.
Световният номер 46 от Испания, чието най-добро представяне бяха две титли през 2019 г., спечели пет от шестте си точки за пробив, докато Димитров не успя да използва седем от 10-те си шанса.
22-годишният футболист сега ще се изправи срещу германеца Александър Зверев или защитника на титлата Стефанос Циципас, когото победи тук на четвъртфиналите миналата година.
Двойна грешка на Димитров Давидович Фокина даде първия брейк в мача в третия гейм и испанецът запази сервиса, за да вземе първия сет.
Българинът беше по-прецизен в началото на втория сет, за да открие преднината с 2-0, но бързо отново загуби фокус, след като съперникът му спечели четири поредни мача, за да се приближи до победна серия.
Сервирайки за мача при резултат 5-3, той рухна под натиск и позволи на Димитров да се върне в мача, като българинът лесно спечели в тайбрека.
Паузата беше поредното изпитание за нерви, тъй като Димитров се срина, след като спечели първите си два мача, като загуби пет поредни мача, за да постави Давидович Фокина отново на ръба на победата.
Този път испанецът запази самообладание и победи при втората мачбол.

READ  Окончателен доклад за наранявания в Eagles-Buccaneers: Джош Суит и Нейт Хърбиг са под въпрос