Горещите янки победиха Близнаците за седма поредна победа

Янките са склонни да побеждават Близнаците дори когато се ангажират с плейофи – а след това ги смачкват още повече през октомври.

Така че, когато близнаците за съвпадение пристигнаха в Бронкс в четвъртък, те бяха допълнителен фураж за Горещите янки.

С искра от дъното на своя отбор и поредния силен старт от Джеймсън Телон, янките направиха голям пробег и след това задържаха седмата си поредна победа за сезона, 7-5.

„Знаеш, че няма да спечелиш всеки ден, но имам чувството, че играят с толкова увереност, че очакваме да направим нещо специално“, каза старши треньорът Аарон Буун. „Много добри неща се случват, за да ни позволят да печелим игри с топка. Забавната част от това е, че той взе всички в тази стая.“

Янките (70-52) се подобриха до 26-10 срещу Близнаците (54-68) от началото на 2015 г.-и това не включваше перфектните 4-0 срещу тях в плейофите за 2017 и 2019 г., като същевременно спечелиха 69 -и мач за сезона два или по -малко пъти.

Андрю Веласкес празнува, след като пее песен в четвъртия ининг на победата на Янки със 7-5 над Близнаците.
The New York Post: Чарлз Венселберг

Те бяха на път за рядък смях с аванс 6-0, преди Близнаците да ударят Taillon за три бързи рунда в шестия ининг.

Зак Бритън се отказа от още една серия за осми и направи 6-4, но успя да победи Джош Доналдсън (0 за 4). Джанкарло Стантън изтича надолу по линията, когато подреди соло пътека към къщата на верандата.

След това Чад Грийн отстъпи соло дузпа на Мигел Сано в деветата минута, но все пак осигури спасяването – седмият пореден мач на янките със спасяване, равен на MLB рекорд.

READ  Прогнози за втория ден от френското първенство, включително Гарсия срещу Уанг

В ден, когато янките имаха попадения във всяка от първите пет състава – Люк Войт, Антъни Рицо, Арън Джадж, Джоуи Гало и Стантън – Беше Андрю Веласкес (№ 7) и Кайл Хигашиока (№ 8), който служи като запалител. Те комбинираха, за да стигнат 4-6 с четири отбелязани писти, а вторият низ Омир Хигашиока завърши в четвъртия ининг, който изведе Янките с 6-0.

„За всички нас, особено за тези в дъното на класацията, ние просто искаме да допринесем за победите“, каза Хигашиока.

Веласкес получи янките в атака в третия ининг, водещ с хеттрик, пробит в пролуката в дясното централно поле. Роденият в Бронкс влезе с два гола от Хигашиока, за да поведе с 1: 0.

Люк Войт празнува, след като отбеляза серия от мухата на Антъни Рицо в третия ининг от победата на Янки със 7-5 над Близнаците.

След като Джон Гант на близнаците се натъкна на деветия, Тайлър Уейд, Войт го накара да натисне, като завива два пъти в лявата лента, за да направи резултата 3-0. Войт завърши на трето място на един хвърлей далеч, което му позволи да вкара в жертвата Рицо, за да изведе Янките напред с 4-0.

„Голяма работа е – защото имаме куп гигантски момчета в този отбор – да имаме няколко яростни играчи, които могат да го вземат и да играят множество позиции и да бъдат на масата за останалите от нас, които трябва да ръководим бягането,“ – каза Войт.

Междувременно Taillon пусна безобиден сингъл от първата струна, преди да отплава, като се оттегли 14 директни нападатели в шестия ининг. Тази серия беше прекъсната, когато Джейк Кейв получи бърза топка на тревата си, а близнаците го последваха с единична и две, за да направят 6-3 и да извадят Taillon от нея след 5 рунда.

READ  Пийт Алонсо, Метс се съгласява с договор от 2024 г., избягване на арбитраж

Въпреки че Taillon беше разочарован, че не влезе дълбоко в играта, той вече е 7-0 с 2.57 ERA в последните 12 мача.

„Чувствам, че това е знак за добър отбор, когато можете да спечелите по куп различни начини“, каза Taillon. „Не е нужно да ви духаме, за да спечелите. Можем да печелим близки мачове. Можем също да играем, да бягаме, да имаме начални хвърляния, нокаути и защита.“