Гауф достига до финала в Парма, докато Стивънс отсъства

Гледайте ексклузивно WTA турне на живо в beIN SPORTS | Предлага се чрез Foxtel, Kayo Sports, Fetch TV и beIN SPORTS CONNECT

На Откритото първенство на Емилия-Романя Гоув отбеляза победа със 7-5, 1-6, 6-2 над играча, който шокира най-носещата Серена Уилямс във втория кръг на шампионата на Dirt Court.

Това означава, че Gough се изправя пред първата си последна изява, след като претендира за титлата Lenz Open на 15-годишна възраст през октомври 2019 г., тъй като Wang Qiang я очаква в мача за титлата след драматична победа над бившия шампион на US Open Sloane Stephens.

Гоф допусна осем двойни грешки срещу Сенякова, често срещана слабост в нейната игра, но съперницата й отвърна и откачи 10 дуела в рамките на два часа и осем минути от мача.

След като достигна полуфиналите на събитието WTA 1000 в Рим миналата седмица, Гоув се наслаждава на престоя си в Италия, преди да се състезава на Откритото първенство на Франция.

„Трябва да играя по-усилено. Научих се да се доверявам на ударите си и в крайна сметка тренирах“, каза тя. „Италианци, те ме насърчават и ми носят късмет и се надявам да продължа да го правя и утре.“

Уанг победи Стивънс с 6-2 7-6 (7-3), но резултатът едва ли разказва историята на втория полуфинал.

Изглеждаше сигурна, че ще премине в третия сет, тъй като Стивънс водеше с 5-1 във втория сет, но Уанг я закрепи, преди да загуби тайбрека.

READ  Дрю Брийс обявява стипендия в чест на пенсионирането на Джейсън Келс – NBC Sports Philadelphia

„Просто се опитах да заседна там и да се съсредоточа върху терена, опитвайки се да върна всяка топка обратно. Това ще е първият път, когато играх“, каза китайската суперзвезда Уанг, треньор на бившия шампион на Уимбълдън Пат Кеш. [Gauff] Ще направя план тази вечер. „

На Откритото сръбско първенство обещаващата колумбийска тийнейджърка Мария Камила Осорио Серано проведе полуфиналната среща срещу хърватката Анна Конджо, побеждавайки световната номер 50 Аяксандра Саснови.

Осорио Серано спечели с 6-4, 6-2, докато Конго победи Надя Подороска, 6-4, 6-3. През първата половина на равенството на четвъртфинала испанката Паула Падаса победи шведката Ребека Питърсън с 6: 4 и българката Виктория Томова над унгарката Рика Лука Яни с 6: 1, 2: 6, 7: 5.