В мача от Световното първенство за жени избухва двубой

Мач от световното първенство за жени между Румъния и България предизвика хаос в неделя. (Изображение чрез Hockey Worldwide/Twitter)

Нещата може да се нажежават в НХЛ, тъй като отборите се борят за място в плейофите след по-малко от седмица до края на редовния сезон, но най-важното от уикенда в света на хокея идва от много малко вероятен източник.

В неделя се появиха кадри от сбиването между България и Румъния във финала на Световната хокейна лига за жени, дивизия III, група А в Брашов, Румъния.

В третия период на едностранчив мач Румъния избухна със седем гола, за да подпечата победа с 10-2 в това, което вече беше тежко състезание между двете нации. На България бяха отсъдени два фаула и една бойна дузпа през целия мач, но нещата излязоха извън контрол в последните моменти на срещата.

При последния звънец двама играчи влязоха в битка зад мрежата на българския отбор и разликата бързо нарасна, докато всеки играч се натрупваше на леда.

Официалните лица почти не направиха усилие да го прекъснат, тъй като бяха победени и превъзхождани от всички играчи, които се присъединиха към схватката, хвърляйки настрани ръкавици и пръчки, докато всеки грабваше партньор в танца. Дори и вратарите се забавляваха, ако може така да се нарече.

След като официалните лица успяха да разделят двата отбора и овладяха сбиването, за да изчистят резервната скамейка, 19 играчи получиха 25-минутно наказание, докато Румъния също получи 20-минутно наказание за злоупотребата от страна на официалните лица. Общо за двата отбора бяха дадени 554 наказателни минути и въпреки че турнирът приключи, има възможност Международната федерация по хокей на лед да отстрани и глоби участниците.

READ  Хари Стайлс обсъжда новия си албум 'Harry's House': NPR

Мачът трябваше да определи кой ще завърши на четвърто място в класирането на шампионата. Хонконг взе златото, докато Украйна и Литва спечелиха съответно среброто и бронза.