Втора победа за домашното състезание с десет коли

Холандецът Лари Тен Воорде зад волана на Porsche 911 GT3 Cup за GB Elite Team. (Снимки на Porsche)

Щутгарт, Германия – В рамките на 24 часа холандецът Лари тен Ворде отпразнува втората си победа в Porsche Carrera Deutschland Cup.

На пистата на Формула 1 на холандското крайбрежие на Северно море, пилотът на GP Elite отново се изправи лице в лице с Porsche Junior Bastian Buus – повтаряйки постижението си от предишния ден.

За да се състезава в Allied-Racing, датчанинът отново трябваше да се задоволи с второто място.

„Забелязах точно къде нападна Бастиан вчера. Именно на тези места се съсредоточих върху неговото блокиране“, разкри Тен Воорде.

Тази стратегия проработи веднага в началото – и отново, когато полето се раздвижи за втори път след прекъсването на състезанието, двукратният шампион на Porsche Carrera Deutschland Cup държеше своя датски съперник на разстояние.

„Семейството ми е тук и моят отбор от GP Elite има много гости – фактът, че мога да взема две победи в един уикенд, е перфектен за тях“, каза ликуващият Ten Voorde. А в генералното класиране 26-годишният холандец увеличи преднината си на 28 точки пред новия втори в генералното класиране британецът Хари Кинг.

„Лари не направи никакви грешки – и въпреки че моето състезание беше перфектно, нямах реален шанс да го изпреваря“, каза Буус, който беше изпреварен на финалната линия само с 0,443 секунди. „Положителното от този уикенд за мен е, че се върнах сред първите състезатели след доста трудно начало на сезона.“

След шест от 16 състезания Порше-младши завърши четвърти в класирането и скъси разликата с Кинг и Люк Хартог пред него.

READ  Празненството на Avs Stanley Cup, шоуто се провежда в Денвър на 30 юни - CBS Denver

Британските пилоти Кинг (Allied-Racing) и Робърт де Хаан (HRT Performance) подновиха дуела си в събота, заемайки трето място. Но този път холандецът, който се състезаваше едва за втори път в Porsche Carrera Deutschland Cup, излезе на върха.

17-годишният младеж спечели класирането при юношите пред Винсент Андронако (Allied Racing) от Германия, най-добрият пилот в Porsche Carrera Deutschland Talentball Cup. Австралиецът Хари Джоунс (Scherer Sport PHX) закръгли подиума за новобранци.

Клас ProAm взе още една двойна победа: в повторение на резултатите от предишния ден, германецът Sören Spreng (GP Elite) спечели това класиране във второто състезание от уикенда. Второ и трето място заеха Майкъл Айсман (CarTech Motorsport Bonk) и българинът Георги Дончев (ProfilDoors by Huber Racing).

„Имахме две страхотни състезания при идеално време и със страхотна публика. Поздравления за Лари тен Ворде и неговия Elite GP отбор за тяхната двойна победа в домашното състезание. Гордея се и с нашите пилоти от Talent Pool, които показаха мощни двигатели. На В събота Александър Фаш завърши шести, а Винсент Андронако финишира пети в неделя.“