Всяка дума от Микел Артета след Куи Лутън |  Пресконференция |  Новини

Всяка дума от Микел Артета след Куи Лутън | Пресконференция | Новини

Деклан Райс спечели победа в последната секунда, за да подпечата победа с 4-3 над Лутън Таун в класическа среща.

Първият ни мач срещу Шапкарите от 1991 г. насам беше запомнящ се и ранните голове на Габриел Мартинели и Габриел Очо изглеждаха така, че да изравнят двата отбора на почивката, но Габриел Жезус ни върна напред малко преди полувремето.

В рамките на 10 минути от второто полувреме голове на Илайджа Адебайо и Рос Баркли изведоха домакините напред, но ние изоставахме само три минути, след като Кай Хаверц изравни отново точно преди час.

С изтичането на шестте минути на добавеното време изглеждаше, че ще трябва да се задоволим с точка, но отново успяхме да вкараме късен гол чрез мълния с глава на Райс, за да грабнем трите точки.

Търговски стачки

Невероятно, гледайки крайния резултат, играта отне известно време, за да загрее и отне 20 минути, за да бъде създаден първият опит – но за наше щастие, това беше опит, който допуснахме.

Това се дължи на грешка на вратаря на Хатърс Томас Камински, който се бореше да се справи със задно подаване и избра да играе на сигурно и да извади топката извън играта. Но вместо да го пусне на пистата, той тихомълком го пусна по билбордовете и ние се възползвахме.

Няколко бързи размисли и бързо хвърляне от Исус намериха Букайо Сака, който се втурна в наказателното поле и отряза топката обратно, за да може Мартинели да я вкара спретнато в долния ъгъл и най-накрая да вдъхне живот на срещата.

След това избухна четири минути по-късно, но този път домакините празнуваха. Лутън спечели корнер и те показаха своята мощ от стандартни позиции, когато Алфи Даути изпрати пас в зоната и Ошо успя да го обърне покрай Дейвид Рая, за да възстанови равенството.

READ  Seahawks наемат Майк Макдоналд за старши треньор

Исус в последния момент

С напредването на полувремето започнахме да се справяме с физическото предизвикателство, представено от страната на Роб Едуардс, и започнахме да се оказваме във финалната трета по-често. И Мартинели, и Сака отправиха мощни удари към вратата, които Камински успя да спре, но точно когато изглеждаше, че и двата отбора навлизат във второто полувреме, ние отбелязахме отново в последната минута на първото полувреме.

Бен Уайт прибра топката от дясната страна и използва отличните си умения за свързване със Сака, за да играе едно-две с нападателя и да избегне защитата, центрирайки в наказателното поле, което беше идеално за Исус да направи мощен удар. Той го изпрати в мрежата, за да промени фокуса на разговорите на екипа на Артета.

Производителите на шапки са на върха

Второто полувреме започна кошмарно за нас, тъй като видяхме, че мачът бързо се обърна наопаки. Само три минути след почивката Светкавицата удари два пъти, след като Андрос Таунсенд видя удар, отбит в корнер, Даути центрира и този път Адебайо излезе пред Рая, за да успее и ни разочарова отново.

Феновете на домакините бяха на нокти и настояваха своя отбор да продължи, което вдъхнови Баркли да изостане с осем минути и да намери бившия си съотборник в английския отбор Таунсенд, който след като се въртеше и обръщаше, но не успя да създаде шанс за стрелба, върна топката на бившия играч на Евертън, който стреля ниско, който се плъзна под Рая и накара Кенилуърт Роуд в безпорядък, докато напредваха.

Трансформацията е завършена

Шокирани от бързия обрат, можеше да ни бъде простено, че отделихме време да се прегрупираме, но вместо това отидохме направо в другия край и стигнахме 3-3 часа преди знака за час. Жезус овладя висока топка от Сака в наказателното поле и показа сила да задържи топката, вкарвайки я по пътя на нахлуващия Хаверц, за да победи Камински и да вкара третия си гол в последните четири мача.

READ  Какъв QB биха разменили Broncos, за да получат?

От този момент нататък движението беше еднопосочно, когато отново продължихме напред. Мартин Одегаард видя удар от далечна дистанция право в Камински, а след това ударът на живия Леандро Тросард се отклони встрани, след като влезе от пейката.

Изглеждаше, че Хаверц може да спечели гол късно, когато засече с глава центриране на Александър Зинченко, но Камински го изби над гредата късно, но голът падна секунди преди края на мача.

В последната атака хвърлихме тела напред и Зинченко прехвърли Одегард, който нанесе перфектно центриране, за да премине Райс покрай неговия маркер и в далечната греда, за да изпрати своите съотборници, играчи и играчи в екстаз, докато записахме първата си победа в турнира. Мястото съществува от 1984 г. – и чакането си заслужаваше.

Факти и статистика

Асистенцията на Букайо Сака в първия мач на Габриел Мартинели беше неговата 11-а за сезона във всички състезания, повече от всеки друг играч в петте най-добри лиги в Европа.

Победителят на Деклан Райс при 96:23 беше последният ни победен гол (от 2006/07) в мач от Висшата лига като гост. Освен това сложи край на 10 мача без победа срещу Лутън във всички състезания, спечелвайки първата ни победа на Kenilworth Road от 1984 г. насам.

Докоснахме 52 топки в противниковото наказателно поле срещу Лутън тази вечер, най-високият ни брой в мач от Висшата лига като гост от септември 2016 г. (55 срещу Хъл Сити).

Райс е третият различен играч на Арсенал, който вкарва две победи в 90-та минута в един сезон във Висшата лига след Иън Райт (1993/94 и 1995-96) и Никлас Бендтнер (2009/10).

READ  Ботев Пловдив иска преглед на сигурността, след като ултрасите на Левски София изсипаха порой от фойерверки срещу фенове на Ботев

Кай Хаверц отбеляза три гола в последните си четири мача във всички състезания, същия брой отбеляза и в предишните си 32 клубни изяви, взети заедно.

Габриел Жезус участва с шест гола в последните си пет мача във всички състезания, отбелязвайки и асистирайки в три различни мача този кръг.

Какво тогава

Връщаме се към действията във Висшата лига в събота, когато се изправяме срещу Астън Вила във Вила Парк, преди да приключим груповата фаза на Шампионска лига с гостуване на ПСВ Айндховен във вторник, 12 декември.

Авторско право 2023 Arsenal Football Club Limited. Разрешение за използване на цитати от тази статия се предоставя при условие, че е дадено подходящо кредитиране на www.arsenal.com като източник.