Винеш Фогат спечели бронзовия медал на Световното първенство по борба през 2022 г.

Финч Фогат от Индия спечели бронзовия медал в категория до 53 кг за жени на Световното първенство по борба през 2022 г. тук в сряда.

Винеш, трикратна златна медалистка от CWG, победи защитаващата титлата си Ема Малмгрен от Швеция с 8-0 в мача за бронзов медал.

Индийският борец по-рано победи сребърната медалистка от Азиатските игри Золдиз Ишимова от Казахстан в първия кръг. Лейла Гурбанова от Азербайджан се оттегли поради контузия във втория кръг, тъй като Индия се класира за мача за медал.

Това е вторият бронзов медал за Фенек на световно първенство, след като се качи на подиума на изданието през 2019 г. в Нур-Султан, Казахстан. Нейната победа беше и първият медал за Индия от изданието през 2022 г.

Бронзовият медалист от Световното първенство U-23 от Индия Ниша Дахия се бори за голям бронзов медал в четвъртък, след като загуби с 4-5 от световния шампион U-20 от Япония Ами Ишии в полуфинала на 68 кг.

Ниша победи литовката Данути Домикети, чешката Адела Ханзликова и българката София Георгиева – трите европейски бронзови медалистки – в предишните кръгове, преди да загуби от Ами Иши.

Междувременно бронзовата медалистка от Световното първенство през 2021 г. Сарита Мур не успя да повтори шампионата си този път, тъй като загуби с 0-7 от световната шампионка от Полша до 23 г. Анхелина Лесак в 16-финалите на категория до 57 кг. По-рано тя победи бронзовата медалистка от CWG Хана Тейлър от Канада с 4-2 в квалификационния кръг.

Азиатските шампиони за юноши Манси Ахлават и Ритика също се оттеглиха рано. Reetika загуби с 2-6 от европейския бронзов медалист Кендра Дашър от Франция в квалификационния кръг до 72 кг.

READ  Българският полузащитник Тодор Неделев пострада при катастрофата с автобус на националния отбор в Грузия

Mansi Ahlawat победи украинката Solomiya Vinnik, европейската шампионка за юноши с 8-5 в квалификациите, преди да загуби с 3-5 от полската сребърна медалистка на европейското Guetta Maria Wurgessian на четвъртфиналите.

Златният медалист от CWG 2022 Навийн Малик ще се появи в игра в четвъртък, когато стартира състезанието по плуване в свободен стил за мъже.