България спечели 2 медала от международното състезание по художествена гимнастика „Купа Афродита“ в Атина

Магдалена Вълкова спечели сребърния медал в многобоя при жените, а Тара Малинова спечели бронзовия медал при девойките на деветото издание на Международното състезание по художествена гимнастика в Атина (Гърция) през 2009 г.

България е представена от националките Тара Малинова, Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалува, които в събота играха с бухалки и ленти.

Вълкова спечели сребърен медал в многобоя при родените 2010 г. Тя отбеляза 29.700 на обръч, 29.250 на топка, 28.200 на бухалки и 28.350 на лента, за да събере 115.500 точки.

Златният медал отиде при Акмарал Ерекешева (Казахстан), която събра сбор от 115.500 точки, но се представи чисто. Пълна награда за всяка година на раждане на състезателите.

Тара Малинова беше стабилна в събота с общо 113.350 точки и в двете дисциплини (29.450 на прескок, 25.700 на топка, 29.650 на бухалки и 28.550 на лента) и взе бронз през 2009 г., за да завърши трета в многобоя. е роден

В тази възрастова категория Оливия Маслоу (Полша) спечели златото със 117.200 точки, а втора остана румънката Амалия Лика със 114.700 точки.

Александра Шалуа се представи добре със 111.550 точки (29.200 на обръч, 28.200 на топка, 28.800 на бухалки и 25.350). И се класира на четвърто място сред родените през 2009 г. Четвъртата българка Алекса Рашева (40.4510 точки с 40.905 на топка, 29.250 на бухалки и 25.650 на лента) също показа напредък и се нареди на седмо място при родените през 2010 г.

България ще участва в четири финала в неделя – Магдалена Вълкова ще се състезава на обръчи и топка, а Тара Малинова на бухалки и лента.

READ  PTC иска разрешение за доверие за придобиване на мрежа от България, разпространение на TVN, телекомуникационна инфраструктура

Български съдия на състезанието беше Невяна Владинова, вицепрезидент на Българската федерация по художествена гимнастика, която беше в клубната комисия.