България спечели три златни точки на Световната купа по художествена гимнастика в Баку

България спечели две отборни златни и индивидуална титла на FIG Световната купа по художествена гимнастика (FIG) в Баку.

Във финала с пет топки България грабна златния медал с 45.600 точки, побеждавайки Италия, която спечели среброто с общо 44.550.

Приемащата държава Азербайджан вкара 44 000 точки, за да заеме третото място сБеларус и Узбекистан допълват първите пет.

България спечели втория медал на отбора в трите ринга и финала на двата отбора с резултат 43.150, но отново побеждава Италия, която завършва на второ място с резултат 41.900.

Беларус спечели бронза с общо 39 850, пред Украйна и Азербайджан.

България също взе златото и бронза във финала на сингъла, като титлата отиде при Калин Буриана с резултат 24.300.

Беларусът Алина Харнаско спечели среброто с общо 23.450, а нейната сънародничка Катрин Тасева спечели тясно бронза с резултат 21 500, като изпревари азербайджанката Захра Агамирова.

Израелският Линой Ашрам беше много успешен, спечелвайки в две единични събития – първото обръч, където той спечели 27.150 за златния медал.

Рускинята Лала Крамаренко спечели среброто с 26.850 точки, докато Харнаско вкара 26 600 точки за бронза.

Ал-Ашрам добави втори златен медал в клубове с резултат 27 800.

Боряна спечели среброто с време 27.400, а Крамаренко спечели бронза с общо 27.150.

READ  Димитър Бербатов критикува "шоуто" на Антъни в Манчестър Юнайтед

И четвърта беше италианката Александра Аггиориколези, която по-рано си осигури още един златен медал в събитието във финала на топката.

Agiurgiuculese вкара 26.350 в най-силното състезание за Световната купа, за да спечели златния медал. Рускинята Дария Трубникова и Буриана вкараха 26.100.

Трубникова получи кимване за второ място въз основа на степента на нейното изпълнение.

Крамаренко за малко пропусна медалите с резултат 26 000, като завърши четвърти.

Тридневното първенство по футбол за Световна купа по художествена гимнастика завърши днес, третата от четирите възможности за квалифицирани спортисти да спечелят точки за олимпийска квалификация въз основа на общото класиране.