България поведе с 2-0 пред Нова Зеландия за Купа Дейвис

KB Bano се представи смело срещу българина Димитър Кузманов в събота.

Крис Саймс/Photosport

Отборът по тенис на Нова Зеландия в Купа Дейвис има планина, която трябва да изкачи, ако иска да избегне изпадане във Втора световна група.

България спечели и двете си победи на сингъл, докато водеше с 2-0 в плейофа на Нова Зеландия от Световната група 1 в Wilding Park в Крайстчърч в събота.

В един парещ ден в Крайстчърч, с температури, достигащи до 32°C, новозеландското дуо Ajit Ray и KB Banu се бори смело срещу страхотните си български врагове.

Александър Лазаров победи Рей със 7-6, 6-2 в началото на деня.

Прочетете още:
* Българският отбор по тенис за Купа Дейвис не се радва на подкрепата на родния си град Крайстчърч
* Задачата на Нова Зеландия за Купа Дейвис срещу България щеше да е малко по-малко плашеща без Григор Димитров
* „Няма стилни точки“: Великият тенис побеждава Новак Джокович по-добре от Роджър Федерер, но също няма кози

Димитър Кузманов, най-добрият играч на България на сингъл в тази среща (192-ри в света), дойде след сет, за да покори смелия Пано в едва втората им среща за Купа Дейвис, печелейки с 5-7, 6-3, 6-2. Това беше смело представяне от Панну, който е 576-ти в света за сингъл – 384 позиции под Кузманов.

Задачата на Нова Зеландия да постигне неприятна победа стана още по-напрегната, когато ветеранът Робин Стейтъм получи контузия късно в събота, преодолявайки проблем с ахилеса.

КБ Бано празнува победа по точка над българина Димитър Кузманов в събота.

Новозеландците имат звездна комбинация на двойки от Майкъл Винъс и Артем Ситак, за да излязат от първия мач в неделя, но ще трябва да спечелят това и да обърнат единично за победа за завръщане.

READ  Рестартирането на The Toxic Avenger достигна етап на масово производство

Отсъствието на Стейтъм поради контузия беше удар за новозеландеца, тъй като 35-годишният играч, който направи своя дебют през 2005 г., е новозеландският играч с най-много мачове в историята с 33 мача.

Стейтъм можеше да влезе в историята на Нова Зеландия за Купа Дейвис в събота с победата си, изпреварвайки Они Барън за най-много победи (сингъл и на двойки). Стейтъм и Барън са обвързани с 30 победи, като Стейтъм отбеляза 28 победи на сингъл.

Нова Зеландия ще се надява, че той е достатъчно здрав, за да отиде в неделя, но ако срещата е недостижима, той може да не поеме риска.

Българската общност в Крайстчърч аплодира заедно с тях за съботния мач за Купа Дейвис срещу Нова Зеландия на Уайлдинг Парк.

Капитанът на Нова Зеландия за Купа „Дейвис“ Кели Евърндън беше въодушевена от това, което видя за Рей и Бану, и смяташе, че те биха били по-добри за това преживяване.

Когато бяхме във Финландия [in September and they struggled] Тук нощ и ден. Начинът, по който играят, е невероятен.

„Важното нещо, което се опитваме да накараме всички да разберат, е, че никой няма да ви го даде на това ниво, така че трябва да отидете там и когато получите такива възможности, трябва да ги вземете.“

Пану оцеля при три сетбола в десетия гейм от първия сет, за да задържи подаването си и да заключи резултата 5-5 в смело представяне на 26-годишния уелингтонец.

Той подхрани тази увереност, като направи добра игра за пробив, за да пробие подаването на Кузманов и продължи напред, преди да завърши първия сет със 7-5.

READ  Netflix току-що обяви огромен списък от аниме сериали и филми أفلام

Обляната в слънце публика избухна, когато Pannu грабна първия сет, надделявайки в дуел, продължил 1 час и 17 минути.

Кузманов отвърна, постигна решителен трети сет с убедително представяне във втория сет.

Българинът Александър Лазаров празнува спечелването на точка по време на победата си на сингъл за Купа „Дейвис“ над новозеландеца Аджит Рай.

Той най-накрая проби подаването на Панио за първи път в мача след повече от два часа, за да поведе с 5-3 и след това задържа подаването си, за да вземе решаващия втори сет.

Кузманов явно намери енергия от спечеления втори сет, пробивайки Пано в третия гейм от третия сет, за да поведе с 2-1. Той никога не погледна назад оттам с наведена глава на Панну.

В предишния мач имаше какво да хареса в играта на Рей в първия сет, който той до голяма степен изравни с Лазаров.

Новозеландецът Аджит Рай връща удар по време на гумата си на сингъл срещу българина Александър Лазаров.

В интригуващ първи сет Рей имаше четири точки за пробив в третия гейм, но не успя да се възползва от сервиса на Лазаров.

Лазаров изглежда контролираше играта, след като нанесе решителния удар в осмия гейм, прекъсвайки подаването на Рей, за да поведе с 5-3, давайки му шанс да сервира извън сета.

Рей, в шестия си мач за Купа Дейвис, смачка и проби сервиса на Лазаров в следващия гейм, за да се доближи до 5-4, отбелязвайки някои солидни резултати. След това запазете услугата, за да го уредите на 5-5.

Всичко се срина в тайбрека на първия сет, но новозеландецът с Лазаров показа класата си и принуди Рей да направи непредизвикани грешки. Той бе надигран със 7-1 в тайбрек, давайки решаващия първи сет на Лазаров.

READ  Адам Левин и съпругата му Бехати Принслу показват единния фронт след скандала с измама

Вторият сет беше изцяло на Лазаров, който проби подаването на Рей в откриващия мач и беше трудно да спре дотук.