Бритни се класира за финал на Уимбълдън в третия кръг на Синсинати

Синсинати (САЩ): Финалистът на италианския Уимбълдън Матео Беретини достигна до третия кръг на шампионата на Западна и Южна Африка тук с трудна победа с 6-7 (5), 6-3, 7-5 над испанеца Алберт Рамос Винолас след два часа и 20 минути. Тук в сряда (IST).

В първия си мач след Уимбълдън 25-годишният пети носител, който получи контузия на бедрото на финала на Уимбълдън срещу Новак Джокович, използва бекхенд в третия сет, за да победи Рамос Винолас.

Сега Беретини спечели 15 от последните си 17 мача и е 33-7 за сезона. Белград и тазгодишният шампион на кралицата ще играят победителя в мача между 12-ия канадски носител Феликс Оже-Алиасиме и руснака Карън Хачанов, сребърния медалист на Олимпиадата в Токио.

Рамос-Винолас използва тежкото си завъртане от форхенд и рядко допуска некомпулсивни грешки, за да извади Перетини, а италианецът изстреля 25 аса, за да остане в играта и да избяга от тежки сервис игри.

Но при 5-5 в третия сет испанецът направи няколко грешки и пропусна лесен форхенд, за да загуби сервис. Беретини завърши мача в следващия мач с удар от форхенд. Това беше първата победа в света на 8 в Синсинати.

По-рано Себастиан Корда продължи впечатляващия си блясък през 2021 г. в Откритото първенство на Запад и Юг, побеждавайки сръбския Ласло Джери с 6-4, 6-4, за да установи първата си среща с втория носител на Стефанос Циципас от Гърция.

Българинът Григор Димитров стартира кампанията си тук с доминиращо представяне, тъй като 13-ият носител Роберто Баутиста Агут от Испания надмина 6-3 6-4, за да загуби серия от три мача за победа.

READ  Бетизио влиза в полуфинал, като побеждава Ариас

Световният номер 21, който достигна четвъртфиналите на Australian Open през февруари, ще се изправи срещу Александър Бублик от Казахстан, след като 24-годишният победи американеца Маркъс Жирон с 3-6, 6-3, 7-6 (5).