Бостън Селтикс засрами Голдън Стейт Уориърс с 52 точки и спечели 11-ия си пореден мач

Bob DiChiara/USA Today Sports/Ройтерс

Джейлън Браун прави забивка при доминиращата победа на Селтикс.

CNN

на Бостън Селтикс Той ги спечели 11-ти пореден мач В неделя, достигайки до зашеметяващо поражение с 52 точки, 140-88, от Голдън Стейт Уориърс.

В реванша между двата отбора, борещи се за 2022г НБА Финалите, Селтикс избягаха с действието рано. Крилото на звездите Джейлън Браун отбеляза гол 19 точки само през първата четвърт Да тласне Бостън към преднина от 44-22 след първата четвърт.

Преднината на Селтикс нарасна до 44 точки до края на първото полувреме в полза на Бостън Най-голямата преднина през първото полувреме в историята на франчайза.

Треньорът на Уориърс Стив Кер, разбира се, не беше впечатлен от видяното и спря да играе през второто полувреме, като не даде минути на голямата тройка Стеф Къри, Клей Томпсън и Дреймънд Грийн след почивката.

Това беше кошмарна вечер за Къри – двукратният MVP вкара само четири точки, стреля 2-от-13 от полето и нетипично пропусна всичките си девет опита за три точки, докато нападението на Голдън Стейт напълно замря.

Селтикс увеличиха преднината си до повече от 50 точки през третата четвърт, преди треньорът на Бостън Джо Мацола също да остане на пейката до края на мача.

Разликата от победата беше 52 точки Третият най-голям в историята на Селтикс. Бостън стана и първият отбор от НБА, спечелил три мача с поне 50 точки разлика в един сезон. Според StatMuseСлед като победи Индиана Пейсърс и Бруклин Нетс по-рано през сезона.

„Чувството е страхотно, но в същото време винаги е смиряващо.“ Браун казаТой завърши мача с 29 точки, три борби и три асистенции.

„По всяко време можем да бъдем себе си и не приемаме играта за даденост. Не излязохме да се забъркваме и по този начин показваме уважението си към играта.
Ние се занимаваме с бизнес и се грижим за бизнеса, но не го правим арогантно. Ние го правим смирено. Това е голямо уважение към Golden State Warriors, но чувстваме, че сега е нашето време.

Джейсън Тейтъм, номиниран за MVP, вкара 27 точки за Селтикс Неговият двадесет и шести рожден денкато Пейтън Причард добави 19 от пейката.

Победата на Бостън в неделя беше неговата 11-та поредна победа, като C превъзхождаше опонентите си средно с 22,1 точки на мач по време на тази победна серия, според организацията.

Междувременно воините бяха държани на a Ниски за сезона 88 точки Те претърпяха най-тежката си загуба за настоящата кампания и третата най-голяма загуба в историята на франчайза.

Въпреки неравнопоставения резултат, Кер не се притесняваше от поражението и искаше страната му да продължи напред.

„Това е „хвърли го в тоалетната“, каза Кер след мача. „Имахме страхотно гостуване, 3-1, изиграхме милион игри. Бостън беше невероятен и не можахме да ги победим днес. Ще се приберем у дома и ще се подготвим за сряда.“

Мади Майер/Гети изображения

Това беше игра за забравяне за Къри и Ко.

Лестър Киньонес, който имаше двупосочна сделка Той беше превърнат в стандартен договор на НБА Миналия месец той поведе Уориърс по вкарване със 17 точки от пейката.

READ  Ексклузивно интервю с Димитър Бербатов: Българското футболно президентство е целта на нападателя на Манчестър Юнайтед | футболни новини

Доминиращото офанзивно представяне на Бостън доведе до запомнянето на четирикратния шампион Къри след мача.

„Те направиха 10 тройки през първата четвърт и това е, което сме свикнали да правим с отборите.“ Къри каза пред медиите.

„Те са най-добрият отбор в лигата в момента и играха така… трудно беше да се гледа от другата страна.“

Дъбс падат до 32-28 за сезона и ще се изправят срещу друга източна сила в Милуоки Бъкс в сряда. Селтикс, които имат най-добрия рекорд в НБА с победа 48-12, гостуват на Кливланд Кавалиърс във вторник.