Бобан Марянович нарочно пропусна наказателни удари, за да даде на феновете на Клипърс безплатно пиле

Бобан Марянович е човек от народа.

Центърът на Хюстън Рокетс даде на феновете в Crypto.com Arena рядък, но специален подарък за раздяла при победата им над Лос Анджелис Клипърс в края на сезона в неделя следобед. Той им даде безплатно пиле.

Марянович умишлено пропусна два наказателни удара в четвъртата четвърт от победата на Рокетс със 116-105 над Клипърс, позволявайки победата в играта да бъде споделена. Клипърс ще даде на всички фенове на стадиона безплатен сандвич Chick-fil-A, ако гостуващият играч пропусне два последователни наказателни удара в четвъртата четвърт на играта.

Разбира се, Марянович знаеше това и обясни на феновете какво прави в този момент. Веднага щом пропусна втория наказателен удар, той започна да празнува с тях.

Естествено, дори дикторите си загубиха ума.

Играта не означаваше нищо за Рокетс, тъй като те вече бяха елиминирани от плейофите. Клипърс също бяха заключени в мач с Далас Маверикс още в първия кръг на плейофите, така че нито един отбор нямаше за какво да играе в неделя.

Така че Марянович, един от най-популярните играчи в цялата лига, имаше желание да се възползва от тази възможност. Високият 7 фута и 4 центъра завърши с 13 точки и осем борби за 12 минути в неделя, най-много, което е играл през целия сезон.

Марянович трябва да стане свободен агент това лято, така че не е ясно къде ще попадне. Но тъй като всички в лигата и извън нея го обичат – просто вижте подкупа, който предложи на феновете в неделя вечер – той не би трябвало да има проблем с намирането на нов дом следващата есен.

READ  Мъж, описан от пътниците като "изключително пиян", се опита да отвори вратата на самолета по време на полет, принуждавайки се да кацне аварийно, се казва в доклад.