Бензема отпадна от самото начало, тъй като Франция победи България във финалната евро приятелска среща

Публикувано на: Модифициран:

Париж (AFP)

Световните шампиони Франция победиха България с 3: 0 на финала седмица преди старта на кампанията им за Евро 2020, принуждавайки Карим Бензема да напусне терена с мъртъв крак във вторник.

Бензема бе изгонен в 39-ата минута в Щат дьо Франс, последният мач преди да се изправи срещу Германия в началния мач от група F на Европейското първенство срещу Германия на 15 юни.

Франция ще се изправи и срещу европейските шампиони Португалия и Унгария, които ще играят в двата си групови мача преди голямата публика в Пушкаш Арена в Будапеща.

33-годишният Бензема си припомни с голям шум на националния отбор след шестгодишното си изгнание, но беше заменен от Оливър Гроот, който показа защо смята, че Лес Блус е фаворит на мача. Станете общо 46.

34-годишният Гроот вече е само на пет гола зад най-добрия голмайстор на Франция Тиери Хенри, но ще бъде отстранен, когато Бензема се завърне.

„Когато хората ми се обадят, най-важното е да си свърша работата“, каза Гроут пред M6.

„Имах добро обслужване от съотборниците си. Те знаеха къде ще бъда в ложата, затова се опитах да завърша добре.“

Антоан Гризман вкара началния гол пред 5000 щастливи привърженици, докато празнуваха завръщането си на живо във футбола на терена.

Шарлийн Лекие, една от щастливите фенове, които получиха билети за мача във вторник, заяви пред Франс прес, че е пуснал „писък на радост“, когато научи, че ще присъства.

Феновете са били допуснати в рамките на предходните 48 часа, ако са имали отрицателен тест за Covit-19 или ако има доказателства, че са напълно невинни за вируса.

READ  Shell Energy Europe търси търговски лицензи за природен газ в България

– „Мъртвият крак“ на Бензема –

Докато благодарността на Франция за Гризман вече беше там, Бензема седеше в средата на терена и привържениците се притесняваха, когато екипът беше прегледан от лекарите, след като той падна тежко, докато се опитваше да спечели титлата преди няколко минути.

След това той напусна терена, но селекционерът на Франция Дидие Дешан изигра контузията, като каза, че това е „мъртъв крак“.

„Той имаше добър удар в мускула над коляното“, каза Дешан пред M6.

# Снимка1

„Той спря да играе, защото чувстваше, че е трудно … медицинският персонал е до него.“

Бензема е отстранен от „Лес Блус“ от 2015 г., тъй като се твърди, че е играл заплашителен заговор с участието на бившия си международен съотборник Матю Валпуна.

Той пропусна победата на Франция през Мондиал 2018 и бягането им до финала на Евро 2016 на родна земя.

Бензема вкара 27 гола за Франция, която миналия месец бе обявена от Асоциацията на играчите на страната за най-добрия френски чуждестранен играч за сезона.

Кристиано Роналдо вкара 20 гола в лигата и през трите сезона, откакто замина за Ювентус през 2018 г., като вкара 29 гола през миналия сезон за Реал Мадрид.

Положителният тест на капитан Серджио Бускетс Kovit-19 направи испанския отбор млад, което доведе до изолирането на първия отбор, побеждавайки Литва с 4: 0.

А.С. Уго Киламан започна по този начин в четвъртата минута, преди нападателят на Милан Брахим Диас да удвои аванса си 20 минути по-късно.

Абел Руис пропусна дузпа в половин час, но девет минути след почивката Хуан Миранда взе три места. Хави Пуадо се разписа в 73-ата минута.

READ  Американската агенция за играчи CRD Sport купува българския Перу за 5 евро и Роналдиньо

Испания, чийто първи отбор ще бъде ваксиниран в сряда, ще открие своята еврокампания в група Е срещу Швеция в Севиля в понеделник, според здравното министерство на страната.

Швеция също е засегната от вируса, като Теян Клусевски и Матиас Суонберг обявиха положителни тестове във вторник.

Робърт Левандовски изравни нивото, докато Полша завърши наравно 2: 2 с Исландия, а Карол Свитерски обърна Байерн Мюнхен напред и държеше стълбовете на стълбовете под контрол след две минути.