Без Травис Конечни, без безпокойство в Ню Йорк – NBC Sports Philadelphia

На Флайърс много им липсваше Травис Конечни при загубата с 1:2 от Рейнджърс в събота следобед в Уелс Фарго Сентър.

Клубът на Джон Торторела беше похвален противник срещу един от най-добрите отбори в НХЛ. Но без голмайстора на отбора във всички положения, в атаката му липсваше завършващ щрих.

Konecny ​​​​отпада за първи път този сезон с контузия в горната част на тялото. Той напусна тренировката в петък, чувствайки се неудобно. Повече за неговата ситуация тук.

Flyers (30-21-7) падат до 5-2-1 след прощалната седмица и паузата на All Star.

Тайсън Форестър отбеляза единствения гол за отбора в събота. Флайърс започна силна игра при 4:03 до края на мача, но не успя да реализира.

При празна мрежа на флайърс, Шон Кутюрие почти изравни мача в последните шест секунди. Ударът му от бекхенд от близко разстояние улови желязото.

Преднината на Флайърс пред Дяволите в надпреварата за Метрополитън дивизия беше намалена на пет точки. Ню Джърси победи Канадиънс с 4-3 в събота следобед. Дяволите изиграха един мач по-малко от Флайърс и дойдоха във Филаделфия през април за директен финал.

Ню Йорк, който има преднина от 14 точки пред Флайърс, спечели 10 поредни победи.

Флайърс са 0-2-0 срещу Рейнджърс (39-16-3) в сериите си от редовния сезон. Остават два мача между двата отбора, и двата в Медисън Скуеър Гардън.

С Konecny ​​това беше игра на мярка за пилоти. Без Konecny ​​щеше да е трудно и дълго.

„Играхме силно“, каза Торторела. „Знам, че изиграхме добър мач.“

От 2021-22 г. Флайърс загубиха осем от последните си девет срещи с Ню Йорк (1-6-2) и бяха победени с 29-13.

READ  Hidilyn елиминира призраците от миналите олимпийски игри

Не е изненада, че сините фланелки на Рейнджърс бяха из целия Wells Fargo Center в събота. Миналия сезон феновете на Ню Йорк се стекоха във Филаделфия за мач през март. След това Торторела каза: „Обвинявам ни“, че организацията трябва отново да превърне домакинските мачове в „труден билет“.

Регистрираната посещаемост в събота е 19 756.

С напредъка, който отборът постигна, усеща ли Торторела завръщане за феновете на Флайърс?

„Искам да ни заведа на място – а ние не сме там – където е трудно да влезеш и да играеш“, каза главният треньор в петък след тренировка. „Мисля, че едно от нещата, които не сме разбрали съвсем през тази година в нашето развитие, е домашният лед. Мисля, че понякога е по-трудно да играеш на домашен лед, отколкото да играеш навън.

„Но аз искам сградата да е такава. Усещам го и можете да го почувствате в игрите. Но искам да е така Грант, за което хората казват: „О, това е трудно място за влизане.“ И феновете са голяма част от това. Мисля, че сме на прав път да стигнем до там; — Имаме още път да извървим.

• Флайърс излязоха на върха в третия период, имайки нужда само от 2:36, за да изравнят мача.

Скот Лаутън удължи поредицата си от точки до шест мача (два гола, пет асистенции) с извиващ се пас към Форстър.

Но по-малко от четири минути по-късно Рейнджърс си върна преднината. Мат Ремпе получи част от пренасочването на Баркли Гудро за първия си гол в НХЛ.

„Момчетата се бориха здраво един за друг“, каза Лоутън. „Вземете много положителни неща от това.“

READ  Новак Джокович влиза в историята на Големия шлем във втори кръг

• Самуел Ерсон записа 22 спасявания при 24 удара.

24-годишният играч беше чекнат от 6 фута 7 Ремпе на победителя в играта на Ню Йорк.

Флайърс преследваха вратаря на Рейнджърс Игор Шестеркин, който спря 39 от 40 изстрела.

Носителят на Vezina Trophy за 2021-22 г. чу скандирането на първото си име, след като отблъсна съкратено откъсване от Травис Санхайм. Флайърс изостанаха с 2-1 в третия период и заплашиха да изпълнят опасна дузпа.

„Игор игра страхотно за тях и направи много големи спасявания“, каза Ерсон. „Това е равен мач. Като вратар знаеш, че ще се сведе до един гол, една борба тук и там, така че оставаш малко разочарован, когато не вкараш допълнителен гол.“ [save]“.

През втория период, когато Ню Йорк игра четири минути поради високо наказание от Гарнет Хатауей, Лоутън беше близо до това да даде преднина на Флайърс с 1-0, когато удари гредата.

При тази силова игра Ерсон направи страхотно спасяване на удара на Алексис Лафрениер. Но когато играта се превърна в 4-на-4, Lafreniere победи Erson с удар от кръга.

• Никола Деслорие и Ремпе свалиха ръкавиците при първата смяна на старшия новобранец в мача.

„Видях го да се спотайва на загрявката и аз съм човек, който не приема често „не“ за отговор“, каза Деслорие. „Учтиво отидох и казах: „Ще направим ли това?“ Това е положението“.

Говорете за битка в тежка категория. Това беше битка, която щеше да накара хулиганите на Broad Street да се усмихват.

„Той е наистина важен човек за нас“, каза Торторела за Деслорие. „Това е добра старомодна хокейна битка.“

READ  Прогнози за четвъртфиналите на групата Мелбърн Summer ATP, включително Надал срещу Гриекспур

След като ударите най-накрая се уталожиха, Deslaurier играе към публиката, която полудя само три минути след началото на срещата.

„След това казах на някои от момчетата: „Това е най-силното, което съм чувал“, каза Деслорие. „Защото по време на битки не се чува много. Но след това беше забавно.“

На Ерсън му беше приятно да гледа как Деслорие отива на работа.

„Той е абсолютно животно, воин за нас там“, каза Ерсън. „Не искам да се бия с него. Можете да усетите атмосферата в сградата, а за нас като отбор това ни дава много енергия.“

• След като пропусна последните четири мача поради контузия на десния крак, Форстър се завърна в състава.

Крилото новобранец направи присъствието си осезаемо с изравнителен гол и четири удара.

Поради отсъствието на Конечни, флайърс трябваше да играят с 11 нападатели и седем защитници.

• Флайърс се завръщат в игра в неделя, когато гостуват на Пингвините (15:30 ч. ET/TNT).