Баскетболът на Кентъки печели огромна победа над Auburn Tigers: Краен резултат, обобщение, 4 точки за вкъщи и аплодисменти след мача

Kentucky Wildcats се отправиха към Neville Arena тази вечер, когато се изправиха срещу горещите Auburn Tigers. В това, което мнозина очакваха да бъде игра напред-назад, Котките поеха контрола от скока и измъкнаха разочарованието с резултат 70-59.

Гората беше разтърсена и през първото полувреме Котките пренесоха битката направо на отбора на Брус Пърл. Не само, че нападението щраква от скока, но Джон Калипари изглежда е накарал отбора си да подобри защитната страна на корта.

Как е това? Е, Кентъки задържа Тигрите до 28% стрелба от полето и принуди шест обърквания, за да увеличи преднината до двуцифрено число.

През второто полувреме течащата игра стана игра на Обърн и за щастие Кентъки имаше достатъчно отговори. Водени от 22-те точки на Антонио Рийвс, усилията и уравновесеността в последните осем минути помогнаха да удържат късния натиск на Тигрите, за да постигнат победата от 11 точки.

Като цяло това е огромна победа. Обърн влезе в мача с рекорд 43-2 през последните три години у дома и спечели всеки домакински мач този сезон с двуцифрен резултат. Резюмето изглежда много по-добре след това.

Сега, нека да разгледаме някои неща, които трябва да знаете от тази вечер победа.

Трей Мичъл ще пропусне мача поради контузия

За трети път в четири мача Котките взеха думата без Трей Мичъл. След сблъсък с екран срещу Оле мис Във вторник вечер големият нападател нарани рамото си, комбинирано с контузия на гърба, с която се справяше през последните няколко седмици.

Беше ясно, че пропусна тази вечер, особено в това, което вероятно беше най-шумната зала, която Кентъки щеше да види до края на сезона. BBN видя значението му за този отбор след това отсъствие през последните няколко седмици. Котките ще се нуждаят от него здрав, ако се надяват да достигнат SEC Championship след няколко седмици.

READ  Българското трио печели злато на световното първенство по аеробна гимнастика в Баку

Заслужава да се отбележи, че Мичъл пътува с отбора и седеше на пейката без въжета, така че контузията трябва да е сериозна. Надяваме се да се върне по-рано, отколкото по-късно.

Oguna Onyinso се разделя

Това, което може да бъде изненада за повечето хора този сезон, е възходът на Ogunna Onyinso. След като се завърна от контузия на крака, получена това лято, той си осигури позицията в полузащитата от сега нататък с още едно впечатляващо представяне тази вечер.

Неговата статистика няма да ви изненадва всяка вечер, но той осигурява точно това, от което се нуждае този отбор… защита на джантите. Присъствието му се усети отново тази вечер, когато той помогна да се забави талантливата офанзивна линия на Тигрите.

Възходът на Уго може би току-що е спасил сезона на Кентъки.

Антонио Рийвс се утвърждава като голмайстор

Завръщането на Антонио Рийвс в Лексингтън доведе до голям натиск върху старшия гард. И с очакванията, че ще помогне в ръководенето на наборен випуск №1 в страната, старшият гвардеец се отзова на обаждането и не само.

След тихо първо полувреме Рийвс стана водещ голмайстор на Кентъки, когато Обърн започна да бяга. Независимо дали от дълбоката игра, играта от средния обхват или достигането до ръба, Рийвс продължава да се развива в играч НБА проект Изберете това лято.

С наближаването на края на сезона този отбор ще има нужда от своя любим човек, когато има нужда от кофа. Вече е ясно кой е той.

Защитата прави още една крачка напред

Auburn Tigers поставиха 101 точки на Южна Каролина по-рано тази седмица. Те не се доближиха до толкова гол тази вечер. След впечатляващо надиграване срещу Оле Мис във вторник вечерта, Котките повториха това усилие срещу коравия отбор на Обърн.

READ  Футболът на Небраска получава втория си трансфер в OL този извън сезона

Кентъки допусна само 29 точки през първото полувреме и продължи здравата си защита през второто полувреме, което в крайна сметка доведе до доминиращата победа на пътя.

Какво представяне и такова, от което Кентъки отчаяно се нуждаеше. Котките влязоха в този мач като аутсайдери с 10 точки и спечелиха с 11 точки за това, което може би беше една от най-големите 5-10 победи в редовния сезон в ерата на Джон Калипари.