Басилашвили, финалистът на изненадите, Нури, се подготвя за сблъсък срещу Индиън Уелс

Британецът Камерън Нори доминира Григор Димитров с 6-2 6-4 в събота, за да резервира сблъсък с Николоз Басилашвили на Индиън Уелс Мастърс.

26-годишният Нури победи Димитров на полуфинала, за да стане първият британец, стигнал до финала от 2009 г. насам.

Запази Нури Димитров встрани с мощен сервис, той изстреля четири аса и удари няколко точни форхенда и бекхенда за 1 час и 27 минути мач на Централния корт в Южна Калифорния.

„Много съм щастлив“, каза Нури. „За съжаление днес той не даде най -доброто от себе си.

„Бях много силен. Отидох много на гърба му и той беше разочарован от това. Успях да сервирам наистина добре и в големите моменти, които правех, когато трябваше.“

Няколко британци достигнаха до финала в пустинята в Калифорния без успех, включително Анди Мъри, който загуби от Рафаел Надал през 2009 г.

Тим Хенман загуби два финала през 2002 и 2004 г., а роденият в Канада британец Грег Руседски беше вицешампион през 1998 г.

Нури е роден в Йоханесбург, Южна Африка и е израснал в Нова Зеландия, преди да стане играч номер едно в Америка, докато учи в университет в Тексас. Представител на Великобритания от 2013 г.

Нури търси втората си титла в кариерата, след като спечели по -рано тази година в Лос Кабос.

„Очаквам с нетърпение утрешния мач и наистина очаквам с нетърпение да изляза и да му се насладя отново“, каза той.

Той проби в Лос Кабос след поредица от сърдечни недостатъци, включително по -рано тази година в Ещорил, Леон и Лондон.

„Имах някои шансове да спечеля втората седмица на шлема, но не ми дойде“, каза Нури, който не успя да премине през третия кръг от Големия шлем. „Ученето беше страхотно за мен.

READ  Календар на мачовете от Световната купа в Катар 2022 г

„Надявам се, че с тези резултати се поставих в по -висок ранг и може би ще имам повече възможности.“

Димитров излизаше с две изненади в топ 10 на класираните играчи. Българинът излезе от набор, за да победи топ-носителя Даниил Медведев с 4-6 6-4 6-3 в четвъртия кръг и победи осмия носител Хуберт Хуркач на четвъртфиналите 3-6 6-4 7. 6 (7/2).

Нямаше играчи, класирани в топ 25 в света на полуфиналите за мъже. 26-годишният Нури беше най-добрият полуфиналист.

Нури лесно спечели първия сет, като разби Димитров в три от четирите му сервис мача. Той получи ранна почивка през второто полувреме и след това издържа, за да запечата своята 46 -та победа за сезона.

Нури запечата мача на първата си мач точка, когато Димитров удари бекхенд в мрежата.

Нури е изправен пред друг изненадващ финалист в 29-ия носител Басилашвили, който победи американеца Тейлър Фриц със 7-6 (7/5), 6-3, за да претендира за една от най-големите си победи в кариерата си.

Базилашвили, Грузия, търси третата си титла в ATP този сезон след предишни победи в Доха и Мюнхен.

– Запазете фокуса –

Той грабна победата над любимия на публиката Фриц на четвъртата точка в мача, като удари форхенд, който замрази американския играч.

„Това е невероятно чувство“, казва 29 -годишният Басилашвили, син на грузинска балерина. „Много съм щастлив. Бях нервен и напрегнат. Станах много стегнат, но просто се опитах да се съсредоточа върху мача.

„Когато се съсредоточиш, напрежението изчезва. Знам, че мога да играя добър тенис и трябва да съм много стегнат.“

Басилашвили спести три сетбола, за да спечели първия сет в тайбрека.

READ  Fugees обявява световно турне за събиране, 25 години след The ​​Score | Лорън Хил

Играчите останаха обслужени през целия мач до седмия гейм от втория сет, когато Басилашвили получи пробив, от който се нуждаеше, за да поведе с 4-3.

23-годишният американец се бори с три точки от играта, преди да отстъпи на четвъртата, за да завърши мача, продължил 1 час и 41 минути.

Фриц, роден в съседен Сан Диего, изстреля 11 аса, но има три двойни грешки при фаула на Басилашвили.