Американският отбор се вкопчва в злато, а в Канада бронз

Игра със златен медал квадратни точки

Отборът на САЩ дойде отзад през четвъртата четвърт, за да победи Франция с 83-81, за да спечели златния медал на Световната купа на FIBA ​​U19.

Това беше страхотен ден за Пърдю, тъй като второкласниците Джейдън Айви и топ канадецът Зак Еди бяха назначени в екипа на звездите за своите усилия.

Иви беше този, който си спечели мястото като един от най-добрите изпълнители на турнира, отчасти поради това, че игра в груб момент в играта на заглавието. Със САЩ, които изоставаха с 68-65 през четвъртата четвърт, Айви имаше шест точки по време на решаващо бягане, за да изиграе ключова роля за воденето на американците до победа. Айви завърши мача с 16 точки, четири борби и три откраднати точки. Той беше на 6 от 10 от Земята за 23 минути.

Мачът беше изряден през по-голямата част от последните три четвърти. САЩ закъсняха през първото полувреме и след три четвърти в състезанието, но надиграха французите с 24-17 в последния период по пътя към победата.

Предстоящият новак на производителите на котли Калеб Форест допринесе с четири точки и четири борби в 10-минутен трилър.

За турнира от седем игри Айви бе средно 12,3 точки (втори най-добър отбор) за 16,5 минути на състезание. Той стреля 48 процента от терена. Форест беше много ефективен на Световното първенство, средно 7,1 точки и 4,4 борби и удря 59,4 процента от терена, докато средно 12,1 минути съдебно време.

Форест (12) вдига Световната купа.

В битката за третото място Еди имаше шестия си дубъл в седем мача с 12 точки, 12 борби и пет блокиращи удара, докато Канада победи Сърбия със 101-92, за да завърши на трето място в Световната купа по баскетбол през 2021 г. U19 Канада се радваше на преднина, съставена от Две числа по-рано, за да поведат с 11 в началото на второто полувреме. Мачът бе в задънена улица от 74 точки след три четвърти, но канадците успяха да съберат цели 13 точки през последната четвърт.

Еди беше впечатляващ в турнира, средно 15.1 точки и 14.1 борби в седем мача. Той добави 16 блока (средно 2,3, 12 блока през последните три мача), като помогна на Канада да спечели медал за втори път. Еди се бореше малко, когато стреляше линията за свободни хвърляния с едва 53,2 процента в седем мача. Той застреля 71,4 процента от първата си година в университета Пърдю.

Информация за членство: Абонирайте се за GoldandBlack.com сега | Защо се присъединявате? | Въпроси?

Следвайте GoldandBlack.com: Twitter | Сайт за социални мрежи във Facebook | Youtube

READ  Какво е паун? Защо NBC излъчва ексклузивно плейофния мач между Chiefs и Dolphins?

| Повече ▼: Злато и черно Илюстровано / Злато и черно Експрес | Абонирайте се за нашия подкаст

Авторско право, Boilers, Inc. 2021. Всички права запазени. Възпроизвеждането или използването на редакционно или графично съдържание, изцяло или частично, без разрешение е строго забранено.