Алкараз побеждава Бертини и достига четвъртфиналите на Уимбълдън за първи път

Бритини, който загуби на финала през 2021 г. срещу новак джокович, Той взе първия сет, но проби по средата на втория и Алкараз си проби път до равенство.

20-тиГодишният испанец Той спечели третия сет равностойно с 6-3 и след като затвори покрива в началото на четвъртия сет, испанецът успя да вземе четвъртия сет със същия резултат.

„Наистина съм щастлив, че успях да премина през този страхотен мач“, каза Алкарас. „Наистина съм щастлив, че мога да играя първия си четвъртфинал в… Уимбълдън. Наистина съм развълнуван от това.“

Маржовете бяха тънки. „Мисля, че той свърши страхотна работа“, каза Перетини. „Той игра наистина добре, наистина силно, направи много победи. Искам да кажа, знаех това, но той се защитаваше, невероятно.“

Алкарас ще се изправи срещу 20-годишния Холгер Рон на четвъртфиналите, след като датчанинът отхвърли предизвикателството на 21-ия поставен Григор Димитров.

32-годишният българин взе първия сет с 6-3, но Рон направи тайбрек във втория и третия сет и проби по средата на четвъртия сет, за да стигне до четвъртфиналите на Уимбълдън за първи път само седмици след неговия постижение. Същият подвиг Открито първенство на Франция.

„Да можеш да играеш четвъртфинал срещу играч на твоята възраст, който е на върха в класацията, е невероятно“, каза Рон.

очакване

„Наистина очаквам с нетърпение мача. Дори разгледах възможността, когато бях в първия кръг. Не можех да го гледам твърде много, защото има толкова много мачове, преди това най-накрая да се случи. Сега сме ето… така че наистина съм развълнуван от това.“

На друго място в жребия при мъжете, непоставеният американец Кристофър Юбанкс победи петия поставен Стефанос Циципас в пет сета, за да стигне до последните осем на един от четирите турнира от Големия шлем или за първи път.

READ  Български клек: как, варианти и алтернативи

27-годишният американец ще играе срещу третия поставен Даниел Медведев, който се класира за четвъртфиналите, след като Иржи Лечка се оттегли от мача поради контузия.

В долната половина на жребия, защитаващият титлата си Новак Джокович напредна в четири сета срещу 17-ия поставен Хуберт Хуркач. Двамата трябваше да прекратят мача си от четвъртия кръг в неделя вечерта, като Джокович напредна с два сета.

Когато се върнаха на централния корт в понеделник следобед, Хуркач взе третия сет със 7-5, но Джокович грабна четвъртия с 6-4, за да започне двубоя във вторник със седмия поставен Андрей Рубльов.

реванш

В жребия при жените шестият поставен Анас Джабер се премести на четвъртфиналите, след като нокаутира двукратната шампионка Петра Квитова в два сета.

Той ще се изправи срещу 28-годишния тунизиец Елена Рибакина жената, която победи на миналогодишния финал, след като успя да премине, когато Беатрис Хадад-Мая се оттегли от четвъртия кръг поради контузия в гърба в първия сет.

25-ата поставена Мадисън Кийс също победи 16-годишната рускиня Мира Андреева и втората поставена Арина Сабаленка, която победи непоставената рускиня Екатерина Александрова с 6-4, 6-0.