Алекс де Минаур срещу Андрей Рубльов НА ЖИВО: Резултати и резултати от Australian Open 2024 след победата на Новак Джокович

Ема Радукано говори за страданието си от стомашни язви, след като напусна Australian Open

Четвъртият кръг на Откритото първенство на Австралия започва, като домашният любимец Алекс де Минаур оглавява нощната сесия в средата на неделя на турнира срещу петия поставен Андрей Рубльов.

Сърбинът Новак Джокович се класира за четвъртфиналите по-рано в неделя, след като загуби само три мача, като победи Адриан Манарино с 6-0, 6-0, 6-3. Той ще се изправи срещу сърбина Тейлър Фриц, след като победи седмия поставен Стефанос Ципас в четири сета, докато Яник Синър също достигна четвъртфиналите след победа в последователни сета над Карен Хачанов.

На сингъл при жените, защитаващата титлата си Арина Сабаленка също постигна удобна победа, побеждавайки Аманда Анисимова с 6-3, 6-2. Коко Гауф, шампионката на US Open, се класира за четвъртфиналите след победа над Магдалена Фриче с 6-1, 6-2.

Имаше голям шок в събота, когато световната номер едно и топ поставена Ига Светек отпадна от Australian Open след загуба с 3-6, 6-3, 6-4 от чешката тийнейджърка Линда Носкова. Британският топ поставен Камерън Нори се класира за четвъртия кръг за първи път след впечатляваща победа в четири сета над единадесетия поставен Каспер Рууд.

Следвайте резултати на живо, актуализации и резултати от Australian Open по-долу:

1705824929

Australian Open на живо: Последен резултат на Алекс де Минаур и Андрей Рубльов

И двамата играчи са на терена в вечерите на Rod Laver Arena!

(Гети изображения)

Киърън Джаксън21 януари 2024 г. в 08:15 ч

1705824367

„Смелият“ нов план на Камерън Нори води до пробив на Australian Open

Камерън Нори влезе в мача си от третия кръг срещу Каспер Рууд на Australian Open, знаейки, че историята не е на негова страна. Британският номер 1 загуби и трите си мача от Рууд, 11-ият поставен и трикратен финалист от Големия шлем, докато спечели само един сет от осемте мача, които изигра. В последните си пет опита топ поставеният във Великобритания не успя да стигне до втората седмица на Откритото първенство на Австралия и оцеля само в предишния си мач срещу Джулио Зипиери, след като изостана с два сета в италианските квалификации в четвъртък.

Но въпреки че знаеше, че поражението щеше да продължи да намалява формата му на големи турнири, след разочароващ сезон миналата година, Нори се справи с предизвикателството и направи най-впечатляващото си представяне на турнир от Големия шлем, побеждавайки Рууд с 6-4, 6-7, 6- 4. 6-3 за малко повече от три часа. Често предпазлив нападател, който предпочиташе да остане близо до основната линия за дълги, физически победи, Нори възприе напълно различен подход и атакува безмилостно мрежата срещу норвежеца, за да съживи кариерата си на това ниво.

Киърън Джаксън21 януари 2024 г. 08:06 ч

1705824187

Арина Сабаленка и Коко Гауф все още са на път да се сблъскат

Докато шокиращата загуба на Iga Swiatek от Linda Noskova в събота означава, че първите 10 поставени няма да преминат към четвъртия кръг в горната половина на жребия, Sabalenka и Gauff са на път да се сблъскат на полуфиналите в долната половина.

READ  Джими Гарополо можеше да си тръгне, без да се налага да "разбърква перце"

Никоя от тях не е загубила сет досега и загуби само осем мача помежду си в четвъртия кръг, като Сабаленка победи Аманда Анисимова с 6-3, 6-2, а Гауф победи Магдалена Фрич с 6-1, 6-2.

Киърън Джаксън21 януари 2024 г. 08:03 ч

1705824007

Новак Джокович изравни рекорд, достигайки четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за 58-и път

Новак Джокович изравни рекорда на Роджър Федерер, като достигна със стил 58-ия си четвъртфинал в турнири от Големия шлем на Australian Open.

Световният номер едно изглежда готов да направи точно това, като стане първият играч, постигнал победа с хеттрик на турнира, когато спечели първите си 13 мача срещу Адриан Манарино.

Французинът изглеждаше много комфортно, когато най-накрая се класира във втората игра от третия сет, но Джокович, който участва в своя 73-и голям турнир, спечели лесно с 6-0, 6-0, 6-3.

След като започна турнира болен и изигра два дълги мача, Джокович сега се появява в зловеща форма, въпреки че все още понякога ядосва публиката.

Киърън Джаксън21 януари 2024 г. в 08:00 ч

1705823736

Предаване на живо на Australian Open: резултат от мача на Алекс де Минаур и Андрей Рубльов

Добро утро и добре дошли в предаването на живо на четвъртия кръг на Australian Open!

READ  От коронацията до най-бедната страна: Българският маестро на турне

На сингъл при жените, защитаващата титлата си Арина Сабаленка също постигна удобна победа, побеждавайки Аманда Анисимова с 6-3, 6-2. Коко Гауф, шампионката от US Open, се класира за четвъртфиналите след победа над Магдалена Фриче с 6-1, 6-2.

Любимецът на домакините Алекс Де Минаур се изправя срещу петия поставен Андрей Рубльов в Род Лейвър Арена в нощния мач – планиран за 8 сутринта (GMT).

Новак Джокович загуби само три мача от Адриан Манарино (Asanka Brendon Ratnayake/AP)