Алекс де Минаур претърпява катастрофа за рожден ден в „луда“ драма в Ротердам

Алекс де Минаур (вдясно) беше разрушен, след като пропусна два мачбола, преди да загуби на четвъртфиналите на Rotterdam Open. Снимка: Гети

Алекс де Минаур излезе с разочарование в социалните медии, след като пропиля два мачбола в жестоката четвъртфинална загуба от Григор Димитров на Rotterdam Open. Австралийският долар е доставен Жалък подарък за 24-ти рожден ден В Холандия, след като не успя да постигне победа над смелия българин.

Де Минаур изглеждаше сякаш е на път към полуфиналите на турнира ATP 500 на закрито, когато имаше два мачбола при 6-4 в решаващия тайбрек във финалния сет. Австралиецът получи директен удар, който трябваше да го изведе на четвъртфиналите, но пропусна опита му да спечели форхенд и присъди точката на Димитров.

дивак: Надал беше въвлечен в грозен скандал на фона на скандала около Джокович

„страшен“: Светът на тениса е взривен от бруталното действие на Ига Светек в Катар

изненадващо: Ons Jabeur в масивна актуализация след последиците от „катастрофалната“ контузия

Ударът на рожденика се отклони в трамвая и световният номер 28 Димитров се измъкна, като взе последните четири точки, за да подпечата вълнуваща победа с 6-3 3-6 7-6 (8-6) след малко над две точки. И половин час най-вълнуващата битка. Димитров – който показа проблясъци на качеството, което някога го направи третият най-добър играч в играта – подпечата победата с шанса за първи мач точки, слагайки още сол в раните на Де Минаур.

Начинът, по който българинът подпечата победата, беше още по-сърцераздирателен за австралиеца, след като съперникът му измисли привидно невъзможен пас напред от основната линия, който изкрещя покрай Де Минаур и отряза линията. Това беше бурен край на толкова обещаващата седмица за австралийската фланелка номер 2, която се доближи до масивна трета победа в рамките на само три дни, след като си осигури ужасно равенство.

READ  Джетър Даунс е назначен за назначение от Ред Сокс

Не толкова добре обигран, колкото при предаването на световния номер 5 Андрей Рубльов в първия му мач, човекът от Сидни в крайна сметка беше разочарован от 42 непредизвикани грешки. Но истинското разочарование дойде, след като той се пребори да бъде нокаутиран в първия сет, за да се класира на полуфинал срещу Даниил Медведев, който по-късно записа своето място с 6-2 6-4. Защитаващият титлата си Феликс Оже-Алиасиме.

„Определено не е най-добрият подарък за рожден ден, който мога да получа“, написа Де Минаур в социалните медии, заедно с две разочаровани емотикони. „Все пак благодаря на всички за пожеланията за Бдена.“ Феновете на тениса също се включиха в социалните медии, за да реагират на дивия финал в Ротердам, като мнозина изразиха съчувствие към победения австралиец.

Даниил Медведев е твърде добър за Феликс Оже-Алиасиме

Медведев повиши рекорда си над Оже-Алиасим до 5-0, когато стигна до последните четири в Ротердам с комфортна победа в два сета. Руснакът отбеляза само пет непредизвикани грешки, в сравнение с 20 за канадеца, при победата с 6-2, 6-4.

„Днес беше най-добрият ми мач за седмицата, но трябва да надграждам върху това“, каза световният №11. Медведев следва да се изправи срещу Димитров за място в решаващия турнир в Ротердам.

Показан тук, руснакът Даниил Медведев реагира след победата над Феликс Оже-Алиасиме на четвъртфиналите в Ротердам.

Руснакът Даниил Медведев реагира след победата над Феликс Оже-Алиасим на четвъртфиналите в Ротердам. Снимка: Гети

Световният номер 14 Яник Синър, който шокира първия поставен Стефанос Циципас в два сета по-рано през седмицата, достигна последните четири, като победи трикратния победител Стан Вавринка с 6-1, 6-3. 72-минутната победа на Sinner удължи победната серия на Sinner до шест мача, след като той спечели титлата в Монпелие миналия уикенд.

READ  Бетизио влиза в полуфинал, като побеждава Ариас

„Просто се опитвам да играя всеки мач с висок интензитет, опитвам се да играя моята игра, опитвам се да се адаптирам“, каза Синър. „Мачът от първия кръг тук беше много важен за мен, а след това се опитвам да продължа да играя и мисля, че също беше добър мач. Никога не е лесно да се играе срещу него, така че съм много щастлив.“

Следващият Sinner ще се изправи срещу холандския играч с уайлд кард Talon Griekspoor, който победи своя сънародник № 160 Giggs Brewer с 6-4, 6-4.