Азербайджански борец на финала на Европейското първенство до 20 години

Европейското първенство по борба до 20 години продължава в Сантяго де Компостела, Испания.

azernews Съобщава се, че в петия ден от надпреварата – 30 юни, в битка са се включили борци със свободни тежести 57, 65, 70, 79 и 97 килограма.

Руслан Абдула (57 кг) победи българина Таньо Танев (11:0), грузинеца Лука Гвенгелия (13:2) и турчина Толга Озбек (6:5) и се класира за финала. Абдулаев ще се бори с Антон Влас от Молдова в решителния мач.

Въпреки факта, че Джавидан Ахметов (70 кг) победи арменеца Давит Маргарян (13: 7) и поляка Залимхан Муцухаев (10: 0), той загуби от турчина Ибрахим Япрак на полуфиналите, на принципа на последната точка – 8:8. Ахмедов ще изпробва победителя от мача между Иван Стоянов (България) и Мамед Бектемиров (Австрия) за бронзовия медал.

Садек Мустафазаде (79 кг) се наложи над гърка Георгиос Терзидис (9:1) и поляка Матеуш Беджицки (8:5). Но грузинецът Отари Адишвили беше непобедим на четвъртфиналите – 2:6. С. Мустафазаде ще се изправи срещу литовеца Паулюс Лескаускас в утешителния мач.

Въпреки че Зафар Алиев (97 кг) победи испанеца Енрике Хименес с пълно предимство (13: 0), той загуби от украинеца Иван Примаченко на четвъртфиналите с резултат 0: 2. Алиев ще се изправи срещу французина Асгархан Хункаев в утешителния мач.