Азербайджанската каратека спечели Европейското първенство в България [PHOTOS]

Азербайджанският каратист Улви Мамедов (+84 кг) бе коронован на 13-ото Европейско първенство по шотокан в България.

Носителят на черен колан от второ ниво победи всичките си съперници на 13-ото Европейско първенство, организирано от Световната и Европейска федерация по шодоган (WSF/ESF) в българския град Кранево, съобщи Asarnews.

По пътя си към финала той победи румънски, грузински и чешки каратеки.

По-рано Улви Мамедов спечели бронз в отборните боеве на 25-ия Европейски футокон, сребърни медали на Световното първенство на WSF 2021 и азиатското първенство по карате 2022.

Той също така спечели титлата Световен шампион след 12-ото Световно първенство на нациите по шотокан карате.

Азербайджанският отбор по карате се счита за един от най-силните отбори в Европа и света.

Създадена през 1993 г., Националната карате федерация е пълноправен член на Световната карате федерация (WKF).

През последните няколко години националните каратисти спечелиха престижни международни състезания, европейски и световни първенства.

В момента азербайджанските каратисти се подготвят за Европейските игри през 2023 г. в Полша от юни до 2 юли.

Националният отбор се състои от Еминака Гулиев (60 кг), Дурал Агаларсада (67 кг), Фарид Агаев (75 кг), Азиман Гурбанли (+84 кг) и каратистите Фидан Теймурова (50 кг), Мадина Садикова (55 кг). , Ирина Заретка.(68 кг) са поставени. ) и Фарида Алиева (+68 кг).

Около 96 каратеки от 20 държави ще се състезават в пет различни тегловни категории на индивидуални ката и кумите.