Четирима ирландски боксьори се подготвят за битка за медали от Европейското първенство в Армения

Трима ирландски боксьори са в полезрението на подиума на Европейското първенство в Армения след впечатляващи победи днес.

Абриел Дозен (Олимпик, Голуей) спечели втория си мач в средна категория в Ереван, за да стигне до четвъртфиналите. Той надигра четвъртия поставен, Мофид Рами Киван от България, за да оспори единодушното си решение с 5-0.

Doosen ще се класира за бронзов медал в петък следобед. Той намери своята група в началото на първия рунд и никога не позволи на домашния боец ​​да се успокои.

След два кръга той на практика потвърди мястото си на четвъртфиналите, но продължи да натиска в последния сегмент, за да потвърди доминацията си.

Междувременно Шон Мари в муха категория (Монксстаун, Дъблин) се класира за 1/4-финалите с мнозинство 4-1 над третия поставен в схемата Омер Амитович от Сърбия.

Той също така ще се класира за медал на 1/4-финалите в петък.

Лека категория GB Hill (Star, ABC, Белфаст) трябва да влезе в четвъртфиналите в петък, след като отбеляза разделна победа с 3-2 над третия поставен в схемата Арслан Хатаев (Финландия).

Рики Несбит (Светото семейство, Дрогеда), който се сбогува с четвъртфиналите в категория до 48 кг, ще се изправи срещу българския Ирджинал Себахтен на четвъртфиналите в петък, където ще си осигури бронзов медал.

Но това беше разочароващ ден за капитана Адам Хесион (Монивия БК, Голуей), който загуби с отделно решение от Васили Осторой (Белгия) в двубой в полулегка категория.

За съжаление, Hesson имаше тежка рана на челото си в първия рунд и беше проверяван от лекар на ринга няколко пъти във втория рунд. Въпреки че успя да продължи, съперникът му направи достатъчно, за да си осигури победата.

READ  Българският временен кабинет одобрява план за подпомагане на туризма в размер на 15 милиона лева