Терем Муфе извежда Лориен до третото място в Лига 1 с победа с 3-1 като гост на Оксер

Терим Мови вкара шестия си гол за сезона, за да помогне на Лориен да продължи впечатляващия си старт на сезона в Лига 1.

Гостите спечелиха първата си победа на Stade Abbey Deschamps, след като не са вкусили победа в предишните си 10 мача като гост срещу Оксер.

Нападателят на Супер орлите Терим Мови отбеляза отново, за да подпечата трите точки за Лориен и също така се утвърди като третият най-добър реализатор в лигата досега с шест гола, след Килиан Мбапе (7) и Неймар (8).

Мови започна мача за Лориен като единствен нападател и игра 72 минути, след което беше заменен от Ибрахима Коне в прилична игра, която завърши с гол.

23-годишният футболист вкара в 36-ата минута с глава от близко разстояние, демонстрирайки хищническия инстинкт на нападателя да се хвърли върху топката, след като Монтаса Талби го сграбчи с хитър удар с глава през вратата.

Муфе имаше само 19 докосвания за топката, само два от осемте му опита за пас бяха точни, плюс това той загуби топката 12 пъти в това, което не беше най-добрата му игра.

Но той показа отличителния белег на истински нападатели, способността да забелязват и реализират възможности, дори когато те са малко и далеч.

Лориен продължи най-добрия си старт на сезона в Лига 1 с поредица от голове през първото полувреме, водени от Данго Уатара, който откри резултата след 15 минути от близко разстояние.

Терим Мови направи 2:0 за Лориен в 36-ата минута, след като играчът на мача Енцо Лови вкара трети гол три минути преди края на първото полувреме.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме и бяха възнаградени с гол в 50-ата минута на Готие Хайне, който не се оказа нищо повече от утеха.

READ  Съотборниците на Brock Purdy впечатлиха със завръщащата се победа на 49ers QB срещу Buccaneers – NBC Sports Bay Area & California