Тарлтън сваля изключителния български вратар Виктория Иванова, за да задълбочи задния терен 2022-23

Стивънвил – За втори път в цикъла за набиране на персонал през 2022 г. Тарлтън нае един от най-добрите аматьорски играчи в Източна Европа.

Треньор Мисти Уилсън В сряда бе обявено добавянето на старозагорката, българката Виктория Иванова в списъка на Тексас 2022-23.

Иванова, гард 5-10, пристига в Стивънвил след две години в South Plains College.

Преди да се впусне в Levelland, Иванова се състезава за българския национален отбор на Европейското първенство по баскетбол за юноши до 20 г. 2019 г. Тя постига средно 13,8 точки на състезание, като се класира на 14-то място сред всички състезатели с 5,1 борби на мач.

Иванова е класирана на 54-то място сред всички играчи в младши колежани в доклада за баскетболни момичета на Dan Olson Collegiate Girls.

„Виктория вероятно е един от най-подценяваните играчи според нас“, каза Уилсън. „Това, което наистина ни привлече към Виктория, е способността й да въздейства положително на мачовете по много различни начини. Тя е интуитивен защитник, физически играч и като цяло страхотен съотборник и тези черти са дълъг път в нашата програма. Тя също има много бърза стрелба и е в състояние да отбелязва последователно от океана. и използва своя размер и сила, когато започне да рисува. Виктория е много мотивиран човек, който ще направи всичко необходимо в класната стая и на терена, за да бъде успешен Очаквам с нетърпение да я обучавам през следващите две години и чувствам, че общността на Тарлтън и Стивънвил ще бъде привлечена от нея по същия начин, по който сме ние.“

READ  Визуализация: Шампионат на SEC по плуване и гмуркане

По време на мандата си в South Plains, Иванова доведе програмата до рекордните 42-13 общи и последователни участия в Националния баскетболен турнир за жени на NJCAA. Тя отбеляза 496 точки в кариерата си от 52 изиграни и 43 изиграни игри.

Като второкласничка през 2021-2022 г. тя направи 27 участия в 28 мача за South Plains, като помогна на отбора да завърши с общ резултат 22-9 и си осигури място в четвъртфиналите на националния шампионат на NJCAA. Иванова се класира на четвърто място в състава с 10,2 точки на мач. Тя отбеляза 16 двуцифрени мача и отбеляза рекорд в кариерата си от 17 точки на два пъти.

Беше толкова последователно на стъклото, колкото и в офанзивния край. Иванова също направи средно 4,1 борби на излет и направи седем или повече борби в пет пъти, включително рекорд от сезон 10 в мач срещу Северозападна Флорида на 26 ноември.

Иванова помогна на South Plains да се изкачи до номер три в класацията по баскетбол за жени на NJCAA D1 и да се класира за четвъртфиналите на Националното първенство на NJCAA по време на първия си сезон в Западен Тексас през 2020-21.

Тя се появи в 24 мача и направи 16 мача, средно по 8,8 точки и 2,8 борби на мач.

Най-добрите офанзивни изпълнения в нейната младша колежанска кариера бяха под ярките светлини през 2020-21.

Иванова отбеляза връх в кариерата си от 21 точки при удар 8-14 и изпълни ъглов удар, след като времето изтече, за да доведе Саут Плейнс до победа със 74-72 над Weatherford College и да спечели титлата на NJCAA District 5.

READ  ADRA в България и УНИЦЕФ приключват първата учебна година за украинските бежанци

След това тя отбеляза 17 точки за най-високите за сезона 35 минути, за да подхрани Саут Плейнс с победа с 16 точки над Georgia Highlands College в първия кръг от националния шампионат на NJCAA на 21 април 2021 г.

Иванова ще е млада и има две години да играе два сезона с Тексас.