Тай Ло казва, че контузията на Кауай Леонард е „сериозно отслабена“

Ом ЙънгмисукСценарист на ESPN4 минути за четене

Тае Ло описва контузията на Кауи като „контракция“

Ty Lue споделя реакцията си, след като разбра, че Kawhi Leonard ще пропусне Game 3 заради контузия в коляното.

Лос Анджелис – в Лос Анджелис Клипърс преминаха от вярване, че могат да победят Финикс Сънс, до сега се чудят дали някога ще върнат Кауай Леонард в даден момент в серия от най-добрите от седемте.

Леонард беше изключен преди Мач 3 поради изкълчване на дясното коляно, което се влоши в края на победата на Клипърс в Мач 1 и загубата на Мач 2, според Лорънс Франк, президент на баскетболните операции на Клипърс.

Контузията на Ленард не е свързана със скъсана дясна предна кръстна връзка, която го отстрани от миналия сезон, каза източник на ESPN Adrian Wojnarowski.

С Леонард и Пол Джордж (дясно коляно) извън линията, Клипърс се бориха в четвъртък вечерта, преди да загубят със 129-124 и да паднат с 2-1 в серията от първия кръг. Девин Букър изгори Клипърс, вкарвайки 45 точки, а Кевин Дюрант добави 28 точки, шест борби и пет асистенции.

Леонард ще бъде наблюдаван и оценяван ежедневно. Обмисля се ден след ден, като Клипърс получават бърз обрат преди съботния 12:30 ч. Тихоокеанско време Съвет за мач 4.

„Симптомите се влошиха след втория мач“, каза Франк преди третия мач. „Очевидно, ако не ни е удобно [Leonard] играя [in Game 2], няма да имаме. След мача обаче нещата не се подобриха. Те се влошиха. Така че ще го изключим и ще го приемаме ден след ден.

След като победиха Финикс в мач 1, треньорът на Клипърс Тай Ло каза, че неговият отбор вярва, че може да спечели серията. Леонард беше неудържим на моменти, записвайки средно 34,5 точки, 6,5 борби, 6,0 асистенции и 2,0 откраднати топки, докато стреляше 54,5% от игра в първите си два мача, добавяйки към звездната си репутация.

Но Лу каза, че е научил за контузията на коляното на Леонард в сряда вечерта и е бил информиран преди дузпите в четвъртък сутринта, че Леонард няма да бъде на разположение.

„Толкова се свива“, каза Лий след загубата на Клипърс в четвъртък. „Мисля, че е по-скоро за Кохи, защото имате човек, който излиза от своя ACL, той никога не е пропускал сесия за рехабилитация, той се храни добре, той се храни чисто, той прави всичко възможно за тялото си, той работи толкова усилено, за да получи до този момент. И тогава се случва нещо подобно.“

„Значи му е трудно за цялата работа, която върши. Жал ми е за него.“

Източници казаха на Wojnarowski преди да започне обаче, че Clippers вече са без George, който вероятно ще бъде нокаутиран в първия рунд.

Франк каза, че контузията на Леонард няма да ускори възстановяването на Джордж от контузията, която Джордж получи на 21 март.

„Той постигна напредък“, каза Франк за Джордж, който тренира и стреля на корта. „Но времето му за възстановяване не се е променило, тъй като Кауи отсъства тази вечер. Той продължава да работи задника си и да напредва всеки ден. Така ден след ден.“

Без Ленард Норман Пауъл се опита да се справи с Букър, отбелязвайки 42 точки. Ръсел Уестбрук имаше 30 точки, 12 асистенции, осем борби и три борби, но обвини шестте си подигравания.

Това, което направи нещата по-трудни за Клипърс, беше, че Слънцата стигнаха до линията 46 пъти в сравнение с 25-те опита на Клипърс.

Уестбрук каза, че се чувства зле, защото Леонард не може да играе, след като показа две доминиращи изпълнения във Финикс. Леонард игра 42 минути и имаше 38 точки, пет борби и пет асистенции при победата със 115-110 над Финикс в мач 1.

Когато го попитаха за тежките минути, които отбеляза при победата, Лий каза, че Клипърс внимателно са работили върху минутите и работното натоварване на Леонард през целия сезон точно поради тази причина, казвайки, че това е „това, за което спестяваме“. Ленърд изпусна поне един пореден мач до последните два поредни сета от редовния сезон.

Ленърд игра 39 минути и имаше 31 точки, осем борби и седем асистенции при победата на Сънс със 123-109 във втория мач във вторник.

„Просто го съжалявам“, каза Уестбрук. „Той вероятно играе най-добрия си баскетбол от известно време и вероятно е най-добрият в света, честно казано. Просто е лошо за него психически.“

„Но беше хубаво да го видя наоколо [at Game 3] И се свържете с нас на пейката. Надяваме се да видим как се чувства и какво следва. Ако не се върне, тогава трябва да се придържаме един към друг, да се подкрепяме и да намерим начини да направим нещо да се случи. Това е верига. първи до четири. Пригответе се в събота следобед.“

READ  Липсващите "червени" претърпяха противоречива загуба срещу отбора на Френската лига