PRKernel

Доставчик на новини в реално време в България, който информира своите читатели за последните български новини, събития, информация, пътувания, България.

Списък на победителите за наградите Independent Spirit Awards 2022 – The Hollywood Reporter

The Independent празнува 37-ата годишнина на Independent Spirit награди Неделен следобед.

Наградите се раздават не само във филмови категории, но и в телевизионни категории, които са били разпространени добави миналата година. (Вижте снимки от пристигането на синия килим тук.)

Сред победителите са двама номинирани за първи път: Трой Коцур за най-добра поддържаща мъжка роля за kuda Червен „Questlove“ Томпсън за най-добър документален филм Лятото на душата (…или когато революцията не можеше да бъде излъчена по телевизията).

Маги Гиленхол спечели най-добър сценарий и най-добър режисьор Изчезналата дъщеря. Въпреки че е номинирана два пъти като актриса, това бележи първата й номинация и победа като сценарист и режисьор.

Наградата Робърт Алтман отиде при колективен.

От страна на телевизията тазгодишният актьорски състав ще бъде почетен резервация на кучета който също спечели най-добър нов написан сериал. Тосо Мпиду спечели най-добра женска роля в нов сериал, написан за подземна железница, Докато Lee Jung-jae – победител миналата седмица Награди SAG – Спечели най-добро мъжко изпълнение в нов написан сериал за Игра с калмари.

Личното парти се провежда на плажа в Санта Моника и се организира от Меган Мълали и Ник Оферман. Излъчва се по IFC и AMC+.

Церемонията традиционно се провежда в събота преди Оскарите, но стана виртуална през 2021 г. (поради пандемията от COVID-19), тъй като беше излъчена три дни преди Оскарите. Тази година се излъчва три седмици преди наградите на Оскар и точно когато започва последният кръг от гласуване за наградата Оскар.

Победителите се избират от членовете на Film Independent.

Пълен списък на филми от 2022 г Награди Independent Spirit Следвайте кандидатите. Победителите ще бъдат актуализирани, когато бъдат разкрити на живо в неделя.

Категории филми

Най-добър филм (Награда, присъждана на продуцент, а не на изпълнителни продуценти.)

киара
Продуценти: Джонас Карпиняно, Паоло Карпиняно, Джон Коплон, Райън Захариас

Хайде хайде
Продуценти: Челси Барнард, Андреа Лонгакре-Уайт, Лайла Якуб

изчезналата дъщеря
Продуценти: Чарлз Дорфман, Маги Гиленхал, Оснат Ханделсман Керен, Талия Клайнхендлер

начинаещ
Продуценти: Райън Хокинс, Кари Холанд, Стивън Симс, Зак Зукър

Зола
Продуценти: Кара Бейкър, Дейв Франко, Елизабет Хагард, Дейвид Хинохоса, Винс Джолевет, Кристен Вачон, Джия Уолш

Най-добрата жена шофьор

Изабел Фурман, начинаещ

Британи S Хол, тестов модел

Пати Харисън Един с друг

Тейлър Пейдж, Зола

Кали Рийз, Хвани Fair One

Най-добър мъж лидер

READ  Спиновете на Хари Потър, които искаме да видим на големи и малки екрани

Клифтън Колинс младши, жокей

Франки Фейсън Убийството на Кенет Чембърлейн

Майкъл Грей, Индийска дива

Udo Care лебедова песен

Саймън Рекс червена ракета

най-добрата помощ

Рут Нега пас (победител)

Джеси Бъкли изчезналата дъщеря

Ейми Форсайт начинаещ

Ревика Рюстле, с удоволствие

Синът на Сузана червена ракета

Най-добрият асистент

Трой Коцур, kuda (победител)

Коулман Доминго, Зола

Мико Гатузо, кралица на славата

Уил Патън, сладки неща

Часк Спенсър Индийска дива

най-добър режисьор

Маги Джиленхол изчезналата дъщеря (победител)

яница браво, Зола

Лорън Хадауей, начинаещ

Майк Милс, Хайде хайде

Нинджа Тайберг с удоволствие

най-добрият екран

Маги Джиленхол изчезналата дъщеря (победител)

Никол Бекуит, Един с друг

Янича Браво и Джеръми О. Харис, Зола

Майк Милс, Хайде хайде

Тод Стивънс, лебедова песен

Най-добър първи филм (награда се присъжда на режисьор и продуцент)

7 дни (победител)
Режисьор: Рошан Сети
Продуценти: Лиз Карденас, Мел Еслин

плача
Режисьор: Никол Ригъл
Продуценти: Адам Коуп, Рейчъл Голд, Кейти Макнийл, Джими Патриков, Кристи Спицър Торнтън

кралица на славата
Режисьор: Нана Менса
Продуценти: Пав Акото, Аня Мигдал, Кели Робинс-Хикс, Джеймънд Вашингтон

тестов модел
Режисьор/продуцент: Шатара Майкъл Форд
Продуценти: Пин-Чун Лиу и Ю-Хао Су

Индийска дива
Режисьор/продуцент: Лайл Мичъл Корбайн, младши
Продуценти: Томас Махони, Ерик Тавитян

Най-добър начален екран

Майкъл Сарноски Историята на Ванеса Блок, Майкъл Сарноски, прасе (победител)

Лайл Мичъл Корбин младши, Индийска дива

Мат Пфайфър Историята на Шелдън Д. цикада

Умен Майкъл Форд тестов модел

Фран Кранц, Колективно

НАГРАДАТА ДЖОН КАСАВЕТЕС се присъжда на най-добрия филм, направен за по-малко от 500 000 долара (Награда се присъжда на сценарист, режисьор и продуцент. Изпълнителните продуценти не се присъждат.)

шива бебе (победител)
Сценарист/режисьор/продуцент: Ема Селигман
Продуценти: Кийрън Алтман, Кейти Шилър, Лизи Шапиро

криптозоопарк
Сценарист/режисьор: Dash Show
Продуценти: Тайлър Дейвидсън, Кайл Мартин, Джейн Самборски, Бил Уей

жокей
Сценарист/режисьор/продуцент: Клинт Бентли
Сценарист/продуцент: Грег Куедар
Продуцент: Нанси Шефър

сладки неща
Сценарист/режисьор: Александър Рокуел
Продуценти: Луис Аня, Хейли Андерсън, Кенан Бейсал

Това не е военна история
Сценарист/Режисьор/Продуцент: Талия Лугаси
Продуценти: Ноа Ланге, Джулиан Уест

Най-добра операторска работа

Анте Ченг, Матю Чуанг, Синя био

Лол Кроули хората

Тим Къртин, киара

Едо Грау, пас

Ари Вегнер, Зола

най-добрият монтаж

READ  Новата снимка на Кари Дженър „Време за баня“ на Сторми Уебстър е толкова сладка

Афонсо Гонсалвес, киара

Али Джарир хостел няма място

Лорън Хадауей, Нейтън Нюджънт, начинаещ

Джоуи Макмилън, Зола

Енрико Натали Убийството на Кенет Чембърлейн

Най-добър документален филм (награда, присъдена на режисьор и продуцент)

Лятото на душата (…или когато революцията не можеше да бъде излъчена по телевизията) (победител)
Режисьор: Ахмир “Questlove” Томпсън
Продуценти: Дейвид Денерщайн, Робърт Виволент, Джоузеф Пател

Качване на борда
Режисьор/продуцент: Джесика Кингдън
Продуценти: Кира Саймън Кенеди, Нейтън Трусдейл

избягал
Режисьор: Йонас Похер Расмусен
Продуценти: Моника Хелстрьом, Сене Берг Соренсен

на същия дъх
Режисьор/продуцент: Нанфу Уанг
Продуценти: Кристофър Клементс, Джули Голдман, Каролин Хепбърн, Джиалинг Джанг

шествие
Режисьор: Робърт Грийн
Продуценти: Сюзън Бедуза, Бенет Елиът, Дъглас Тирола

Най-добър международен филм (награда се присъжда на режисьора)

Стая No6 (Финландия/Русия)
Режисьор: Юхо Кузманен

карам колата ми (Япония)
Режисьор: Рьосуке Хамагучи

Паралелни майки (Испания)
Режисьор: Педро Алмодовар

Чакъл (Индия)
Режисьор: PS Vinothraj

бебе маман (Франция)
Режисьор: Селин Сиама

Молитви за откраднатите (Мексико)
Режисьор: Татяна Хуизу

НАГРАДА РОБЪРТ АЛТМАН (присъжда се на един филмов режисьор, режисьор и актьорски състав)

Колективно
Режисьор: Фран Кранц
Кастинг директори: Хенри Ръсел Бергщайн, Алисън Естрин
В ролите: Кейгън Олбрайт, Ред Бърни, Мишел Н. Картър, Ан Дод, Джейсън Айзъкс, Марта Плимптън, Бреда Уол

Награда на продуцентите (Наградата на продуцентите, която вече е 24-та година, почита нововъзникващите продуценти, които, въпреки много ограничените ресурси, демонстрират креативността, постоянството и визията, необходими за производството на висококачествени независими филми.)

Лизи Шапиро (победител)

Брад Бейкър Бартън

Бин Чун Лиу

Награда Someone to Watch (Наградата Someone to Watch, която вече е на 27-та си година, почита режисьор, надарен с индивидуална визия, който все още не е получил подобаващо признание.)

Алекс Камилери, luzo (победител)

Майкъл Сарноски, прасе

Джилиан Уолъс Хорват, Обвинявам обществото

НАГРАДА ИСТИНСКИ ОТ ФИКЦИЯ (Наградата Truer Than Fiction, която вече е на своята 26-та година, се присъжда на нововъзникващ режисьор на нехудожествени филми, който все още не е получил голямо признание.)

Джесика Башир Ден на Фая (победител)

Анджело Мадсън Минкс, на север по течение

Деби Лум, Направи усилие!

Телевизионни категории

Най-добрата група в новата серия Maktoob

резервация на кучета
В ролите: Devere Jacobs, Devron Won-a-Tay, Lynn Factor, Paulina Alexis, Sarah Bodimsky, Zane McClarennon, Lil Mike, Fanny Boone

READ  Бри Ларсън сподели клипа с 2 звезди на Captain Marvel - Daily Search Plot

Най-добър нов написан сериал (награда, присъдена на създател, изпълнителен продуцент и съизпълнителен продуцент)

резервация на кучета (победител)
Сценаристи/изпълнителни продуценти: Стерлин Харджо, Тайка Вайтити
Изпълнителен продуцент: Джарет Баш

слепота
Сценаристи/изпълнителни продуценти: Рафаел Казале, Дейвид Дигс
Изпълнителни продуценти: Джеси Ву Калдър, Кийт Калдър, Кен Лий, Тим Пейлин, Емили Герсън Сайнц, Сет Ман

Това е грях
Изпълнителни продуценти: Ръсел Т. Дейвис, Питър Хоър, Никълъс Шиндлер

Подземна железница
Автор/изпълнителен продуцент: Бари Дженкинс
Изпълнителни продуценти: Адел Романски, Марк Серик, Брад Пит, Диди Гарднър, Джеръми Клайнър, Колсън Уайтхед, Ричард Хейс, Жаклин Хойт

Ние сме дама на части
Автор: Нада Мансур
Изпълнителни продуценти: Тим Беван, Ерик Фелнър, Сориан Флетчър Джоунс, Марк Фрийланд

Най-добро женско изпълнение в нова серия Maktoob

Тосо Мбедо подземна железница (победител)

Анджана Васан, Ние сме дама на части

Яна Шмидинг Водопадът Ръдърфорд

Жасмин Сефас Джоунс, слепота

Дебора Юринди, тях: завет

Най-добро мъжко изпълнение в нова серия Maktoob

Лий Джонг Дже игра калмари (победител)

Оли Александър, Това е грях

Майкъл Грей, Водопадът Ръдърфорд

Мъри Бартлет бял лотос

Ашли Томас, тях: завет

Най-добър нов сериал, ненаписан или документален (награда, присъдена на създател, изпълнителен продуцент и съизпълнителен продуцент)

черни и липсващи (победител)
Серийно продуцирани/изпълнителни продуценти: Соледад О’Брайън, Гита Гандбайр
Изпълнителни продуценти: Джо Хониг, Патрик Конуей, Нанси Ейбрахам, Лиза Хелър, Сара Родригес

покажи Чой
Автор/изпълнителен продуцент: Дейвид Чой
Изпълнителни продуценти: Мат Ривели, Кристофър К. Чен, Хиро Мъри, Нейт Матисън

г-жо Уолдейл
Изпълнителни продуценти: Марк Дюплас, Джей Дюплас, Мел Айслин, Алън Пейн, Андре Гейнс, Ник Камилери, Алана Каретърс, Закари Дракър, Нанси Ейбрахам, Лиза Хелър

Нуклеарното семейство
Серия: Ry Russo-Young
Изпълнителни продуценти: Лиз Гарбъс, Джули Гайтер, Джон Бардийн, Лия Холцер, Питър Сараф, Алекс Търтълтоп, Джени Раскин, Джералин Уайт-Драйфус, Лорън Хабер, Мария Зукерман, Кристен Конър, Райън Хелър, Барбара Добкин, Ерик Добкин, Андреа Ван Бюрен , Джо Ландауер

фили д
Създатели: Тед Басън, Йони Брок, Никол Салазар
Изпълнителни продуценти: Доун Портър, Сали Джо Пфайфър, Луис Восен, Райън Чантри, Джина Константинакос, Джеф Зийлбах, Пати Кеулин
Съизпълнителни продуценти: Неон МакЕвой, Лесли Бериман