Севиля завършва сериите на Манчестър Юнайтед от Лига Европа;  Swiatek от QFs Щутгарт

Севиля завършва сериите на Манчестър Юнайтед от Лига Европа; Swiatek от QFs Щутгарт

В четвъртък Севиля избута Манчестър Юнайтед от Лига Европа след победа с общ резултат 5-2 на четвъртфиналите. При равенство 2-2 след първия мач на „Олд Трафорд“, Севиля спечели с 3-0 у дома, за да уреди полуфинално равенство срещу Ювентус.

Световната номер 1 Ига Светек започна защитата си на Щутгарт Оупън, като победи Женг Цинуен в два сета, докато шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина беше принудена да напусне поради контузия.

В Барселона Карлос Алкараз победи своя колега испанец Роберто Баутиста Агут, за да стигне до четвъртфиналите, докато германецът Александър Зверев загуби на осминафиналите в Мюнхен.

Ето преглед на водещите истории от международни спортни събития до 21 април 2023 г.:

Севиля, Ювентус победа

Манчестър Юнайтед избухна в Севиля в Лига Европа в четвъртък, докато Ювентус завърши една добра вечер за клуба, като запази Спортинг Стейдиъм и се класира за полуфиналите.

Във втория мач от четвъртфиналите Юнайтед загуби с 3-0 от Севиля и стигна до 5-2.

Ювентус удържа равенство 1-1 със Спортинг в Лисабон, за да поведе с общ резултат 2-1, докато Байер Леверкузен спечели с 4-1 в Белгия, за да елиминира Унион Сен Жилоаз с 5-2.

Рома, воден от Жозе Моуриньо, победи Фейенорд с 4-1 след продължения, за да продължи напред с 4-2.

А Юнайтед, който напредна с две попадения шест минути преди края на първия мач, преди да допусне две попадения на вратата, допълни краха в Испания.

Вратарят Давид Де Хеа имаше катастрофална вечер, след като слабият Юнайтед беше уволнен от шесткратните победители в състезанието.

Ювентус получи потенциално добри новини по-рано вечерта, когато най-висшият спортен съд на Италия анулира отнемане на 15 точки от Серия А за незаконна трансферна дейност, но поиска случаят да бъде преразгледан.

В Лисабон Ювентус започна бързо, когато Адриен Рабио се обърна и отбеляза, след като Спортинг не успя да изчисти ъглов удар в деветата минута.

READ  Треньорите на Yankees са много разочаровани от стачка на Red Sox

Тогава френският полузащитник Мануел Угарте беше фаулиран в наказателното поле и Маркъс Едуардс отбеляза дузпата в 20-ата минута.

Ювентус следва следващия мач със Севиля и треньорът Масимилиано Алегри каза, че смята, че надписът е на стената за Юнайтед.

В Брюксел Юнион Сен Жилоаз не можа да вземе втори германски скалп, тъй като Леверкузен спечели с 4-1 вечерта и 5-2 общо.

След първия час в Рим Леонардо Спинацола изравни за домакините с отразен удар.

Baixaw се занимаваше с формата на Фейенорд през нощта и я прие като цяло. Но в последните секунди на нормалното време Пауло Дибала вкара за Рома, за да отведе равенството до продълженията.

Стефан Ел Шаарауи стреля отблизо, за да изведе Рома напред 11 минути след продълженията, а Лоренцо Пелегрини вкара след отбита топка три минути след края на втората част.

В Европейската лига на конференциите Фиорентина победи Лех Познан с три гола в първия мач, преди да вкара два пъти в последните 12 минути, за да загуби с 3-2 у дома, но води с общ резултат 6-4.

Гент поведе срещу Уест Хям на Лондонския стадион, когато Хюго Куиперс ги изведе напред с общ резултат след 20 минути.

Но Михаил Антонио вкара два пъти, Лукас Пакета вкара дузпа и Деклан Райс също вкара при удобната победа с 4-1 за Уест Хем, за да поведе с общ резултат 5-2.

Последният представител на Франция в Европа Ница завърши с общ резултат 3-2, след като загуби с 2-1 след продължения у дома от Базел. Касим Адамс отбеляза с глава решаващия гол в 98-ата минута.

READ  Британски валутен бос беглец беше осъден за измама на стойност 88 милиона долара

Swiatek се завръща с победа в Щутгарт

Световната номер едно Ига Светек се класира за четвъртфиналите на Шампионата за жени в Щутгарт с победа в два сета над Зенг Ченуен в четвъртък, след като се завърна от контузия.

Полякинята спечели с 6-1, 6-4 като доминиращ първи сет я изведе на път към победата за малко под 90 минути на шампионата на клей.

След като Джън проби, за да вземе втория сет при 4-4, той веднага направи брейк на двукратния победител от Откритото първенство на Франция и след това сервира в мача.

Swiatek се оттегли от квалификациите за Miami Open и Billie Jean King Cup заради контузия в реброто, но „вече не съм контузен“, каза той пред репортери в сряда.

Подгряващите състезания спряха на Откритото първенство на Франция за Коко Гауф, тъй като миналогодишната подгласничка на Ролан Гарос падна на осминафиналите от Анастасия Потапова.

Рускинята впечатли в своя реванш, за да доминира в Съединените щати с победа с 6-2 6-3.

Шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина беше принудена да се оттегли от своя осминафинален мач с бразилката Беатрис Хадад Мая Мая.

26-годишната Хадад Мая водеше с 6-1 3-1, когато нейната седма поставена опонентка се отказа поради контузия.

Чехкинята Каролина Плишкова, бившата номер едно в света, се би с хърватката Дона Векич с 6-2, 6-7 (5/7), 7-6 (7/5).

Плишкова, която спечели титлата в Щутгарт през 2018 г., ще се изправи срещу Светек в петък за място на полуфиналите.

Алкараз грайндва покрай Баутиста Агут

Световният номер две Карлос Алкараз беше принуден да се поти, докато победи Роберто Баутиста Агут с 6-3 7-5, за да стигне до четвъртфиналите на Откритото първенство на Барселона в четвъртък.

Алкараз се оттегли от неотдавнашния Мастърс турнир в Монте Карло поради проблеми с гърба и ръцете и се затрудняваше на моменти срещу ветерана испанец, докато продължава да се подготвя за Откритото първенство на Франция през май.

READ  Том Брейди официално обяви оттеглянето си от НФЛ

Първият поставен Алкараз надмина Нуно Борхес във вторник, но му беше по-трудно в 1/8-финалите в бурни условия, докато той продължи защитата на титлата си в Барселона на корта Рафаел Надал.

По-рано вторият поставен Стефанос Циципас победи Денис Шаповалов с 6-3, 6-2, за да уреди четвъртфинален сблъсък с австралиеца Алекс де Минаур.

Де Минаур напредна с разходка, след като българинът Григор Димитров се оттегли поради заболяване.

Яник Синър победи Йошихито Нишиока с 6-1 4-6 6-3 и ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети, който победи британеца Камерън Нори с 3-6 6-4 6-1.

Световният номер 3 Каспър Ръд обаче беше нокаутиран от аржентинеца номер 32 Франческо Сирондоло със 7-6 (7/5), 6-3.

Зверев напусна Мюнхен

Александър Зверев беше елиминиран на осминафиналите на ATP турнира в Мюнхен, претърпявайки поредна загуба от Кристофър О’Конъл в четвъртък.

Зверев, който се състезава у дома, загуби със 7-6 (7/2), 6-4 от австралиеца, който е 82-ри в света.

Първият поставен Холгер Рон елиминира Яник Ханфман от Германия, също в два сета.

Рон, който достигна седмо място, след като достигна финала в Монте Карло миналата седмица, пренебрегна студеното време, като отбеляза 6-3, 6-4.

Световният номер 10 и втори поставен Тейлър Фриц продължи силното си начало на европейския сезон на клей с първата си победа в Мюнхен.

Американецът, полуфиналист от Монте Карло, се върна, за да победи с 4-6, 6-3, 6-3 Мартон Восович.