Светци 1-3 Селтик | Футболен клуб Сейнт Джонстън

Селтик обаче започна силно и светците бяха тези, които отбелязаха гол през първото полувреме, когато Диаланж Джаисими отбеляза от корнер на Греъм Кери в 40-ата минута.

Шампионите обаче изравниха в 67-ата минута, когато Калъм Макгрегър отправи фрапиращ удар покрай Димитър Митов.

След това Селтик поведе, когато Мат О’Райли изпрати отличен удар в горния ъгъл 11 минути преди края. Гостите стигнаха до победата в продълженията, когато Джо Харт направи отлично спасяване, за да откаже Джей Търнър-Кук и Селтик след това удари светците след бърза контраатака, когато Томоки Ивата изведе Джеймс Форест, който прокара топката покрай Митов, за да осигури победата на шампиони. .

Следващото за Светците е сблъсък в средата на седмицата срещу Сейнт Мирън в сряда вечер в Макдиармид Парк, който започва в 19:45.

Доклад от мача

Селтик бяха гостите на Пърт този обяд, тъй като Светците искаха да се възстановят от поражението с 1-0 от Хартс в Единбург миналия уикенд. Крейг Ливайн направи три промени в стартовия състав за днешния мач, който се излъчваше на живо по Sky Sports, като Стиви Мей и Крис Кейн бяха на пейката, докато Анди Консидайн беше извън терена поради контузия и те бяха заменени от Джеймс Браун и Греъм Кери. И Диаланг Джайсими. Късен двубой на резервата Чиро Имобиле сложи край на европейските надежди на Селтик във вторник вечерта, когато те загубиха с 2-0 от Лацио в Рим и мениджърът Брендън Роджърс направи две промени в стартовия си състав. Пауло Бернардо и Джеймс Форест седнаха на пейката и бяха заменени от Луис Палма и Дейвид Търнбул.

Беше хладен следобед в Пърт, когато Макс Кучерия стартира за Светците.

READ  България издаде „златни паспорти“ на водещите руски банкери - EURACTIV.com

Селтик създаде първата възможност в мача след 48 секунди, когато Лиам Скейлс подаде топка отляво към Луис Палма, който я подаде към Киого Фурухаши, а японският нападател я докосна, преди да изпрати своя опит над гредата от 16 ярда. Bhoys създадоха нов шанс в 6-ата минута, когато Yang Hyun-joon центрира топката отдясно и беше пресрещнат от Мат О’Райли, когато датският халф се плъзна, за да посрещне центрирането, но в усилията му липсваше сила, тъй като Димитър Митов прибра топката .

Гостите доминираха във владението, но светците създадоха свой собствен шанс в 17-ата минута, когато Диаланж Джайесими видя, че ударът му се отклони от Скейлс, форсирайки удара, когато Джо Харт прибра топката.

снимка: Мат Смит блокира Мат О’Райли

Селтик смяташе, че е повел след две минути, когато Дейвид Търнбул обърна центриране на Янг в мрежата, но играта беше прекратена, тъй като южнокорейецът излезе от засада по време на натрупването.

Шампионите продължиха да натискат и в 25-ата минута Митов бе извикан в игра, като изби удар на Търнбул от границата на наказателното поле.

Светците бяха още по-напред в мача с напредването на първото полувреме и в 29-ата минута Лиъм Гордън получи ъглов удар от Греъм Кери отдясно на близката греда, но капитанът на светците видя удара му с глава над гредата.

Светците продължиха да оказват натиск върху вратата на Селтик и минута по-късно Гордън отправи дълъг удар от Райън Макгоуън към Мат Смит и изпрати атрактивна топка през вратата на Селтик, но никой, който носи фланелка на Светците, не успя да влезе. Край на това.

След това играта се премести в другия край, когато Скейлс получи ъглов удар на Палма отдясно на задната греда, но стреля встрани.

READ  Мохамед Салах подари гол на Ливърпул, докато вратарят на Нотингам Форест се луташе наоколо

Пробивът дойде 5 минути преди полувремето, когато светците поведоха. Ъглов удар на Кери отдясно видя масивен пробив в наказателното поле на Селтик, тъй като гостите не успяха да се справят с подаването и Диаланж Джайесими вкара с глава отблизо, за да даде преднина на Светците на полувремето.

снимка: Диаланж Джаисими бележи за светците

Селтик направи промяна преди началото на второто полувреме, като О Хюн-гю замени Ян Хюн-джун.

В 51-ата минута лошо изчистване на Камерън Картър-Викърс доведе до подаване на топката право към Къри, който отприщи удар към вратата, който удари страничната мрежа.

Неочаквано Селтик вдигна темпото през второто полувреме и в 54-та минута Митов беше извикан в игра, след като българинът бързо излезе от линията си, за да създаде брилянтен плъзгащ се блок, за да откаже Фурухаши.

Натискът на келтите в крайна сметка приключи в 67-ата минута, когато те изравниха мача. Митов успя да докосне паса на Ох и Джеймс Браун след това опита да избие топката с глава, но ударът му с глава липсваше и Калъм Макгрегър събра топката и отправи чудесен нисък удар покрай Митов, за да изравни за гостите.

снимка: Dialang Jaisimi и Liam Scales

Светците направиха първите си промени в мача в 73-ата минута, когато Макс Кучеряви и Диаланг Джайесими бяха заменени от Джей Търнър-Кук и Крис Кейн.

Въпреки това Селтик поведе 11 минути преди края, когато удариха Светците с бърза атака. Фурухаши пусна топката в пътя на О’Райли и прати удара му от границата на наказателното поле високо покрай Митов и в горния ъгъл на мрежата.

Селтик продължи да създава положения и в 81-ата минута резервата Джеймс Форест видя удара му блокиран от Митов, а Мики Джонстън се опита да удари с глава топката за последващ опит, но резервата не успя да се справи с топката.

READ  Димитър Бербатов разказва на Хари Кейн какво се е случило, когато е подал молба за трансфера на Тотнъм

снимка: Люк Робинсън се отдалечава от Алистър Джонстън

Третата промяна на светците в мача дойде в 87-ата минута, когато Стиви Мей влезе на мястото на Дара Костело.

Минута по-късно Форест стреля встрани, докато Селтик се опитваше да увеличи аванса си.

В крайна сметка бяха добавени допълнителни 5 минути и в третата минута на продължението светците бяха близо до изравняване. Търнър-Кук посрещна центриране на Люк Робинсън отляво и Харт изчисти своя удар с глава, а Браун се опита да се намеси в последвалия удар, но Селтик отстрани опасността, когато победи Светците при бърза контраатака. Гостите продължиха напред, когато резервата Томоки Ивата подаде топката към Форест, който я овладя, преди да я простреля покрай Митов, за да спечели точките за шампионите.

светци: Митов, Браун, Макгоуън, Гордън, Къри, Джайсими (Кейн 73), Кучеряви (Търнър-Кук 73), Робинсън, Смит, Филипс, Костело (87 май).

Неизползвани алтернативи: Ричардс (GK), Джефкоат, Олофонва, Спранглер, Балантайн, Францак

резервация: Макгоуън, Митов

голмайстор: Jaysimi (40′)

Келтски: Харт, Джонстън, Тейлър, Скейлс, Палма (Форест 80), Фурухаши (Ивата 85), Йънг (М. Джонстън 45), Търнбул (ОХ 58), Картър-Викърс, О’Райли, Макгрегър

Неизползвана алтернатива: Пейн (вратар), Филипс, Тиаго Холм, Бернардо, Ралстън

резервация: Фурухаши

Голмайстори: Макгрегър (67), О’Райли (79), Форест (90+3).