Родригес, Георгиев води Avalanche след Rangers, 3-2 в SO

Ню Йорк (AFP) – Иван Родригес вкара решителния гол при изпълнението на дузпи, а Александър Георгиев спаси 44 топки, за да победи бившия си отбор, докато Колорадо Авеланш победи Ню Йорк Рейнджърс с 3-2 във вторник вечерта.

Родригес победи вратаря на Рейнджърс Игор Шестеркин в четвъртия кръг на тайбрека, преди Георгиев да откаже опита на Алексис Лавриние да спечели. Мико Рантанен също се разписа при дузпите за Колорадо, а Артеми Панарин отбеляза за Рейнджърс.

Валери Ничушкин и Лоугън О’Конър отбелязаха гол в списъка на Avalanche.

Баркли Гудро вкара гол и асистенция, докато Адам Фокс отбеляза за Рейнджърс, който загуби три поредни пъти – всичките у дома. Шестеркин записа 42 спасявания.

О’Конър вкара лесен гол след 59 секунди от третата минута, за да изведе лавината напред с 2-1, след като Шестеркин погрешно дърпа топката отдясно на мрежата си. Андрю Коляно го грабна и го изпрати на О’Конър, който го изстреля между откритите кръгове за първи път за сезона.

Фокс изравни с Рейнджърс по-малко от 6 минути преди края на мача, слагайки край на красива серия от пасове с Джими Вески и сезона на Жудро.

Георгиев, който игра пет сезона с Рейнджърс като резерва, първо на Хенрик Лундквист и след това на Игор Шестеркин, размаха юмруци радостно и беше атакуван от съотборници близо до Балулайн, след като подобри резултата си до 4-0-1 този сезон. 26-годишният роден в България вратар имаше 58 победи и осем елиминации за Рейнджърс, преди да бъде заменен от защитаващия шампиона на Купа Стенли Авеланш извън сезона.

READ  Бившата звезда на WWE прави своя дебют и получава физически упражнения, докато се бори в TNA's Hard to Kill

Колорадо, който изигра първите си три мача в района на Ню Йорк, преди да се отправи към Финландия за два мача срещу Кълъмбъс, излезе срещу Рейнджърс.

Лавината откри резултата в силовия мач 8:20 преди края при седмия гол на водещия отбор Несушкин – пети в силовия мач. Несушкин изстреля свирки от защитника Кал Макар срещу Шестеркин, за да заеме дванадесетото място на върха в отбора.

Avalanche доминираха в първия, превъзхождайки Rangers с 20-11. Ню Йорк обърна сценария в средата на периода с предимство от 15-7 удара.

Рейнджърс най-накрая превзе Георгиев в 1:54 минута отляво при втория гол на Гудро – от центриране на Якоб Троба.

Георгиев направи най-доброто си отскачане 6 минути във втората, блокирайки бекхенд на Лафрениер в гънката със стоп. Той също така улови Мика Зибаниджад с един таймер по време на края на играта през втория период и направи още една ръкавица, която спаси бившия му съотборник в 11:20 на третия.

Още едно семейно лице

В мача се завърна и бившият нападател на Рейнджърс Драйдън Хънт, който беше лавинообразно поискан миналата седмица заради отстъпки.

статистика

Колорадо вече е 10 срещу 20 в силовата игра този сезон. … Макар има седем асистенции в седем мача. Защитата на Avalanche има 21 точки (четири гола и 17 асистенции) в седем мача този сезон.

СВЪРЗАНА С ФИНЛАНДИЯ

След мачовете срещу New Jersey Devils в петък и Islanders в събота, Avalanche ще изиграе два мача в Тампере, Финландия, срещу Columbus Blue Jackets като част от NHL World Series на 4-5 ноември.