Рафаел Надал направи неудобно подхлъзване

Рафаел Надал и Стефанос Циципас имаха някои проблеми с Шампан след мача. Снимка: Гети / Тенис телевизия

Всичко мина добре Рафаел Надал по време на финала в Барселона в неделя.

За съжаление същото не може да се каже за случилото се след мача.

‘невероятно’: Първите 20 години Ash Party в двойна победа за титлата

Изтекло: Треньорът обявява завръщането на Серена на фона на страховете от пенсиониране

Надал спечели първата си титла за годината, като загуби две мачови точки и след това спести една по пътя си, за да победи Стефанос Циципас с 6-4, 6-7 (6-8) 7-5 в епично състезание върху червена глина.

Надал постави рекорд за дванадесетата титла в турнира, като премина към третата точка на мача за задоволителна победа.

Стартът на сезона беше лош за третия носител Надал, след като миналата година не игра много на фона на пандемията от коронавирус.

„Това е работа всеки ден“, каза Надал.

„Става въпрос за приемане на предизвикателство, за смирение да приемеш, че понякога не играеш добре.

„И трябва да се бориш за това и трябва да се опитваш да намираш решение всеки ден и това направих аз.“

Имаше странни сцени по време на презентацията след мача, когато и Надал, и Циципас не успяха да изпръскат шампанското, което им бяха присъдени.

И двамата мъже напразно се опитваха да пуснат спрея за няколко секунди, само до плачевно количество.

В крайна сметка и двамата мъже прибягнаха до пиенето му, а Циципас се престори, че приема многократни дози алкохол.

Надал печели „най-трудния“ финал в Барселона

Мачът отне 3 часа и 38 минути, за да бъде най-дългият от трите мача досега тази година.

READ  Професионални баскетболисти от Бахамите в светлините на прожекторите в еврозоната

Това беше седмото заглавие на Надал в последните 10 издания на събитието и 12-то място в 16 издания.

Турнирът не се проведе миналата година поради епидемията.

Надал го определи като „може би най-тежкия финал“, който игра в Барселона.

Рафаел Надал, на снимката тук с трофея след спечелването на Барселона Оупън.

Рафаел Надал застава с трофея, след като спечели Барселона Оупън. (Снимка от JOSEP LAGO / AFP чрез Getty Images)

„Никога не съм играл финал като този в този турнир,“ каза той.

„Това означава много за мен. Това беше важна победа.“

Циципас, който не загуби сет по пътя към финала в Барселона, победи Надал на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия и спечели Мастърс в Монте Карло миналата седмица.

След като запази две мачови точки във втория сет с 5-4 закъснение, самият грък Циципас пропиля мачовата точка, като поведе 5-4 в решаващия сет.

Собственикът на ризата номер 5 в света каза за Надал: „Мрази да губи повече от всеки друг“.

„Днес търсех победа. Чувствах се близо и чувствах, че имам възможности, които имах, и по някаква причина не се възползвах от тях.“