Плейофният отбор по колеж по футбол избира седмица след шампионата на конференцията

В най-новата версия на избора на добавки преди обявяването на College Football Playoff, видяхме много сътресения и промени.

Алабама и Джорджия най-накрая излязоха от мача за титлата на SEC след сезон на очакване. Самата игра не отговаряше на шума, тъй като Crimson Tide се покачи с две степени през третата четвърт и никога не се обърна назад при поражение с 41-24. Изненадващата победа катапултира Алабама до номер едно в 10 от анкетите тази седмица. Джорджия беше единодушният избор №1 всяка седмица, откакто Tide падна от Texas A&M в началото на сезона.

Булдогите също бяха избрани на всяко гласуване, но къде се озоват в челната четворка след загуба от 17 точки, ще бъде до плейофната комисия.

В това, което беше историята на сезона, Синсинати преодоля в мача за титлата на Американската атлетическа конференция с 35-20 над Хюстън, за да завърши сезона 13-0. Непобеденият рекорд, заедно със загубите от Джорджия и Оклахома Щат, означава, че Биъркатс вероятно ще станат първият отбор от Групата на петте, който играе футболен мач в колежа. Това прави Синсинати единодушен избор тази седмица.

Последният мач, който имаше плейофни ефекти в събота, беше Big Ten и Мичиган бързо работи, за да насочи щата Айова да завърши в челната четворка. Върколаците се втурнаха към аванс от 14-3 през първото полувреме и в крайна сметка победиха с 42-3, за да постигнат рекордната победа с 12-1. Мичиган също беше избран на всяка бюлетина след победа.

READ  БФС моли политиците да се откажат от законите за залаганията и да се съсредоточат върху по-големите проблеми

С резултатите от съботния турнир същите четири отбора се класираха на всяка бюлетина в различен ред.

Андреа Аделсън: 1. Мичиган, 2. Алабама, 3. Синсинати, 4. Джорджия
Кайл Бонагора: 1. Алабама, 2. Мичиган, 3. Джорджия 4. Синсинати
Бил Конъли: 1. Алабама, 2. Мичиган, 3. Синсинати, 4. Джорджия
Хедър Динеш: 1. Алабама, 2. Мичиган, 3. Джорджия, 4. Синсинати
Дейвид М. кардамон: 1. Мичиган, 2. Алабама, 3. Синсинати, 4. Джорджия
Крис Лоу: 1. Алабама, 2. Мичиган, 3. Джорджия, 4. Синсинати
Хари Лайлс младши: 1. Алабама, 2. Мичиган, 3. Синсинати, 4. Джорджия
Адам Ритенберг: 1. Алабама, 2. Мичиган, 3. Джорджия, 4. Синсинати