Петра Квитова и Камила Джорджи Бризе на полуфиналите

Тежките нападатели Петра Квитова и Камила Джорджи спечелиха поредни победи, за да се класират за полуфиналите на Rothsay Eastbourne International в четвъртък.

14-ият поставен под номер, двукратен шампион от Уимбълдън, победи последния останал Брет Хариет Дарт с 6-3, 6-4 за час и 25 минути игра.

По-рано италианският номер 12 Джорджи спечели първия четвъртфинал за деня, изпреварвайки късметлия губещият Виктория Томова от България с 6-2, 6-1 за малко повече от час.

Eastbourne International: Beatriz Haddad Maia Advances to Semis, Eyes 3rd Title in a Row

При първата им среща Квитова беше сила, с която трябва да се съобразяват зад раждането си. Чехът, който спечели титлите на Уимбълдън през 2011 и 2014 г., удари осем аса и не успя да пробие. Квитова имаше само една точка за пробив, която дойде в последния мач от срещата.

„Винаги се опитвам да сервирам добре; понякога работиш повече, понякога не“, каза Квитова.

„Днес нямах слаб мач, така че беше добре да съм сигурен, особено в края на мач, когато винаги е трудно да завършиш мач.“

При седмото си участие в Ийстбърн Квитова влезе в полуфиналите на Rothsey International за втори път в кариерата си. Тя загуби от Марион Бартоли на финала в Ийстбърн през 2011 г., само седмици преди Квитова да спечели преднината си на Уимбълдън.

Световната номер 128 Томова влезе в основната схема, след като Анас Джабер се отказа от сингъл, и тя се възползва максимално от това. Българката спечели поредни мачове на ниво Тур за първи път тази година и стигна до 1/4-финалите на първия си турнир от WTA 500, като победи Кирстен Флипкенс. Фликинс победи Томова в плейофите само дни по-рано.

READ  Padres затвори Dodgers в NLDS Game 3, сливайки се с Phillies, за да изтласка фаворитите на NL над ръба

Но българското бягане бързо беше спряно от световния номер 26 Георги, който беше капитан по време на първата им среща. Георги изстреля пет аса, спечели 82 процента от точките след първия си сервис и спечели две трети от точките при втория сервис на Томова.

С победата Джорджи изравни резултата си в полуфинала в Ийстбърн миналата година и е на една победа от първото си пътуване до международния финал на Rothesay. Италианката има три титли на сингъл в автобиографията си, а първата й професионална титла дойде на трева в S-Hertogenbosch през 2015 г.

Прочетете всички най-нови новини и последни новини и гледайте най-добрите видеоклипове и телевизия на живо тук.