Осака печели първия мач след оттеглянето на Савил в Токио |  Спорт

Осака печели първия мач след оттеглянето на Савил в Токио | Спорт

ТОКИО (AFP) – Изигравайки първия си мач след US Open, Наоми Осака се класира за втория кръг на Toray Pan Pacific Open, когато австралийката Дария Савил се отказа от контузия в коляното във втория мач от вечерната им среща във вторник.

Непоставената Осака е защитаващият титлата си, след като спечели в родния си град Осака през 2019 г., преди COVID-19 да затвори турнира за две години.

„Сега се чувствам много зле заради начина, по който се развиха нещата“, каза японският играч на феновете в Ariac Coliseum. „Тя беше контузена през по-голямата част от годината, така че просто искам хората да я аплодират, защото тя е наистина страхотен играч.“

Осака, която водеше с 1-0, когато Савил се оттегли, загуби първия мач от предишните си три турнира, включително US Open миналия месец, въпреки че достигна финала на Маями Оупън през април.

В други мачове шестата поставена Каролина Плишкова победи българката Изабелла Шинникова с 6-2, 6-1, а мексиканката Фернанда Контрерас Гомес победи шампионката от Australian Open 2020 София Кенин със 7-6 (9-7) 6-4 и бразилката Беатрис Хадад-Мая спечели Петият поставен победи японката Юки Найто с 6-4 6-2, а китайката Джан Шуай победи японката Май Хонтама с 6-0, 6-3.

Всички мачове се играха под затворен покрив, докато опашката на тайфуна Нанмадол премина през Токио.

Бившата номер 1 в света Плишкова, шампионка в Токио преди четири години, имаше малки проблеми срещу 214-та поставена Шинникова.Чехкинята доминираше над българската си опонентка, която трябваше да се класира за основната схема, и каза, че е възвърнала силата си, след като се контузи на началото на годината.

READ  АКЦЕНТИ - ТЕНИС - ФРЕНСКИ ОТВОРЕНИ ДЕН 1 | Спортни игри

„Пропуснах началото на сезона, защото си счупих ръката, така че началото на сезона беше по-бавно, но имам чувството, че през лятото в Америка играх наистина добри мачове“, каза Плишкова. „Стигнах до четвъртфиналите на US Open… така че мисля, че съм в добра форма.“

23-годишната Кенин отбеляза спад в ранглистата си до 315 от най-високото си място в кариерата от 4. Тя не успя да спечели първия си мач в 10 от 12-те турнира, в които участва през 2022 г., след като излезе една година с контузии. Въпреки че нейният топ-спин форхенд все още имаше някакъв чар, не изглеждаше съвсем правилно и Контрерас Гомес, на 24, се нуждаеше само от постоянство, за да спечели надмощие.

Контрерас разби Гомес с девет аса при победата си във втория кръг с четвъртата поставена Вероника Кудерметова.

Световният номер 180 Хонтама, който достигна до втори кръг на Уимбълдън тази година, даде надежда на феновете във втория сет, тъй като световният номер 28 се изправи срещу Шуай, преди да се измори в последните три мача.

Шуай, която спечели в Лион по-рано тази година и стигна до 16-финалите на Откритото първенство на САЩ, следващата ще се изправи срещу втората поставена Каролин Гарсия.

В предпоследния мач за деня, петият поставен Хадад Мая победи Найто и се изправя срещу Осака.

Авторско право 2022 г. Асошиейтед прес. Всички права запазени. Този материал не може да бъде публикуван, излъчван, пренаписван или разпространяван без разрешение.