Новак Джокович се нуждае от три сета, за да спечели първия кръг на Мастърс в Париж

12 септември 2021 г.; Флъшинг, Ню Йорк, САЩ; Новак Джокович от Сърбия отбелязва удар срещу руснака Даниил Медведев във финала на сингъл при мъжете на 14-ия ден от Откритото първенство на САЩ по тенис през 2021 г. в USTA Били Джийн Кинг. Задължителен кредит: Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports

Най-поставеният Новак Джокович загуби сет, но сърбинът оцеля при изненадващата демонстрация и победи унгареца Мартон Фукович с 6-2, 4-6, 6-3 във вторник в осминафиналите на Rolex Paris Masters.

От осемте аса на Воскович, той набра седем във втория сет, докато спечели 19 от 21 точки за първи сервис (90,5 процента), за да спечели сета. Джокович пропусна сервис в третия сет с 3-2, но след това спаси опонента си, като спечели три от последните си четири мача.

Джокович, който се стреми да повиши рекорда си в турнира и да спечели шестата си титла, не е играл състезателен мач от US Open, губейки на финала от Даниил Медведев, за да откаже 21-ата си титла от Големия шлем.

„Беше страхотно да се върна на терена след почти два месеца без състезание“, каза Джокович. „Не очаквах нищо, но знаех, че това няма да е лесен мач.

„Мартън е много талантлив играч, с високо качество. Той беше страхотен бой. Не можах да наруша сервиса му, той играеше с голяма точност и ние се избутахме до краен предел. Това беше страхотен мач в началото за мен. Аз съм много доволен.“

От 16-те мача във вторник, само два бяха от осминафиналите. Шестият поставен норвежец Каспер Рууд се присъедини към Джокович в достигането до последните 16, като победи казахстанеца Александър Бублик с 6-4 6-0 само за 78 минути.

READ  Дейвид Куин на Рейнджърс се чувства облекчен с по-малко защитни попадения

Единственият испански поставен в схемата Роберто Баутиста Агут, който загуби във вторник, беше испанският 14-и поставен в схемата. Той беше елиминиран от австралиеца Джеймс Дъкуърт с близък резултат, 6-4, 5-7, 7-6 (4).

Но много други мачове изминаха дълъг път. Канадецът Феликс Оже-Алиасиме, деветият поставен в схемата, отбеляза победа с 4-6, 6-4, 6-1 над италианеца Джанлука Магер.

„Трудно се справям с темпото си в началото на мача“, каза Оже-Алиасим. „Не сервирах достатъчно в началото, така че имах малък натиск при втория си. Така че можех да сервирам по-добре в първия сет. Беше (беше) лош мач при 4 – всичко и аз счупих, но дори преди това имаше бяха моменти На 30 – всичко беше малко горещо и малко стегнато. Мисля, че се отпуснах.“

Аржентинецът Диего Шварцман, 11-ият поставен в схемата, победи австралиеца Джон Милман със 7-6 (2), 5-7, 6-2. Французинът Гаел Монфис, 15-ият поставен в схемата, победи сърбина Миомир Кекманович с 4-6, 7-5, 6-3. Българският 16-ти поставен в схемата Григор Димитров победи французина Ришар Гаске с 6-1, 4-6, 6-2.

Четирима американци излязоха напред във вторник: Тейлър Фриц, Маркъс Джерън, Райли Опелка и Томи Бол. Победата на Жирон беше с 6-7 (5), 6-4, 6-3 над американката Франсис Тиафо.

Други победители в първия кръг във вторник включват испанеца Карлос Алкарас, хърватина Марин Чилич, руснака Карен Хачанов и австралиецът Алексей Попирин.