Нийл Ленън критикува „лошия“ колапс на Северна Ирландия в България, предизвиква играчите да дадат дух на треньора Иън Бараклоу

Бившият полузащитник на Северна Ирландия Нийл Ленън започна яростна атака срещу отбора, след като надеждите им за Световното първенство приключиха с разочароващо поражение с 2:1 от България.

Отборът на Бараклоф вече се надява на чудо, след като загуби с 2:0 в Швейцария, но в София след два зашеметяващи гола на Тодор Неделев домакините се върнаха отзад, за да грабнат победата, след като Конър Вашингтон даде преднина на гостите през първото полувреме.

Ленън разкритикува играчите, че са позволили на нормална България да съживи второто полувреме.

„Чувствата ми са на гняв“, каза бившият шеф на Селтик в студиото на Sky Sports.

„Беше толкова лошо през второто полувреме. Жалко и ще ви кажа защо; през първото полувреме България изглеждаше най-лошият отбор в групата досега.

„Северна Ирландия можеше да поведе два-три пъти през първото полувреме, но след това те излязоха през второто полувреме без бързане, напълно негативно. Те поканиха България да се присъедини към тях.

„Управляването на играта ни през второто полувреме беше жалко. Ще ви дам един пример; след 15 минути оставаме, ние сме с 2:1, не играхме наистина в българското полувреме. Ние правим кратък мач и ние загубят топката на 50 ярда извън терена и тя убива каквато и да е инерция, която се опитваха да изградят, и ми се стори, че са напълно изгубили пътя си.

„Разликите между тримата защитници, халфовата линия и втория фронт бяха навсякъде през второто полувреме и заслужавахме да загубим.“

Ленън обаче се съгласи с треньора си Бараклоф, който отбеляза загубата на отбора си в битките на единично след почивката и лошото им управление на мача.

READ  Плейофът по колежански футбол се разширява до 12 отбора не по-късно от декември 2026 г

Вместо това, човекът от Лурган предизвика играчите да поемат отговорност, докато бъдещето на мениджъра им виси на косъм, тъй като договорът му изтича в края на годината.

„Харесах това интервю“, каза Ленън в отговор на мислите на Бараклоу след мача. „Мисля, че той го описа добре. Първото полувреме беше много добро. Като мениджър искате да създавате положения, а Северна Ирландия създаде три или четири чисти положения.

„И той беше прав 20 минути след почивката, когато загубиха битките си един на един. Като мениджър това е нещо, което понякога е извън вашия контрол.

„Можете да усетите психологическата промяна в играта. Няма да критикувам Иън, но можете да я помиришете. Искате играчите ви да надушат опасност. Отидохме твърде далеч. Дадохме на България твърде много място, аз т. Привеждане във форма. Не сме правили достатъчно тъмни изкуства. Може да направим грешка и да забавим играта.

„Седнахме и хората започнаха да се крият и аз се почувствах безотговорен. През първото полувреме бяхме пълни с бягане, пълни с усилия и на 10-15 ярда от терена.

„Когато влезеш в този курс, е трудно да промениш този импулс. Това, което правиш, е да извадиш топката за хвърляне, да излезеш на терена и да кажеш, че не ги пускаш. Изгубихме инициативата напълно. .

„Съчувствам на него (Бараклов) тази вечер, защото той ще премине през широк спектър от емоции. Едно удовлетворение през първото полувреме, но той ще бъде объркан от второто полувреме. Играчите също трябва да се изправят, да се погледнат и кажете, че не е било достатъчно добро.

„От позиция на сила загубихме този мач, без да сложим ръкавица на България през второто полувреме.

READ  Прогнозите за третия ден на ATP Queen, включително Бублик срещу Чилич

Големите плюсове на ерата на Бараклоу бяха появата на млади таланти като Даниел Балард, Али Маккан, Шейн Лавъри и сега Конър Брадли, които го впечатлиха в дебюта си.

Но Ленън посочи, че тези играчи ще напредват само с по-добри резултати и представяне от отбора, който го представи след първото полувреме срещу това, което той определи като „трета степен“ на българския отбор.

„Добре е да се каже, че включват млади играчи, но най-важното е, че трябва да печелите игри.“

„Няма да се научиш, като играеш по този начин и губиш мачове. Това не е достатъчно добро и напълно неприемливо на международно ниво за мен.“

За съ-аналитика Крис Брент въпросът за бъдещето на Бараклоу не е лесен подвиг.

„Майкъл О’Нийл е най-успешният треньор, който сме имали в последно време, но също така имаше труден старт на мандата си“, каза той.

„Лесно е да се каже, че не е спечелил много мачове, но е трудно. Ние сме малка нация, има играчи, които напускат, по-възрастните играчи отиват на грешната страна на кариерата си и той трябва да привлече млади играчи. Това е положително за нас в бъдеще.

„За него и неговия екип те ще искат два позитива, за да покажат на феновете у дома, че могат да свършат работата и че е негово задължение да продължи напред.

„Това е работа, базирана на резултатите и ако не спечелиш мачове, хората започват да задават въпроси. Това е трудна работа.“