Нападателят на Нашвил Предейтърс Микаел Гранлунд отбеляза късен гол, помагайки на Финландия да спечели втория си мач на Световното първенство по хокей на лед

Тампере, Финландия – Домакинът Финландия се възстанови от паниката през първото полувреме, като победи Латвия с 2-1 и спечели втората си победа в два мача на Световното първенство по хокей на лед в събота.

Нашвил Предаторс, нападател Майкъл Гранлундпо-малко от седмица след като отново беше елиминиран в следсезона на НХЛ в Северна Америка, победителят отбеляза в солидна игра с 2 минути и 52 секунди до края на последния участък от мач от група В в Тампере. Рудолфи с череши Той изведе Латвия напред с 1:0 през първото полувреме, след което Сакари Манинен изравни мача в мощна мрежа. Манинен добави решаващ пас срещу Гранлунд.

Финландия, миналогодишната вицешампионка, победи Норвегия с 5-0 в петък, докато Латвия загуби от САЩ с 4-1.

Германия се възстанови от загубата от Канада предния ден, като победи Словакия с 2-1 в група А в Хелзинки. Матиас Блахта Леонхард Пфьодерл даде предимство на Германия с 2:0, като Кристиан Поспишил отговори с единствения гол на словака.

В група B Швеция имаше само три поредици в първия си мач срещу Австрия, тъй като отборът чакаше резултатите от плейофите на НХЛ, за да попълни списъка с играчи от Шведската лига, чиито плейофи приключиха едва в четвъртък.

Джоел КелманИ Макс Фрайберг И Йоахим Нордстром И двамата допринесоха по един гол за победата с 3:1 над отбора, който замени руския и беларуския отбор с Франция.

В откриващия мач Чехия победи Великобритания с 5:1 в друг мач от група В. Матей Блумел изведе Чехия с два гола и една асистенция.

Също в група А, Йоахим Блайхфелд отбележи хеттрик и Никълъс Елерс Той направи три асистенции за Дания, която започна турнира с поражение от Казахстан с 9-1.

READ  „Гари Невилов“ – легендата на Манчестър Юнайтед Невил разкри, че бившите му съотборници са го наричали „малкия български щангист“

Водеше с три гола след първото полувреме, с нападателя на Ню Джърси Девилс Йонас Сигнталер Той помогна за постигането на тези три гола, водейки Швейцария до победа с 5-2 над Италия в първия им мач в група А.

Асошиейтед прес допринесе за този доклад.