Най-добрите мачове на Световното първенство: Саудитска Арабия изуми Аржентина и Меси с историческа изненада

The Световно първенство 2022 г Вторник продължи с Аржентина зашеметен от Кралство Саудитска АрабияИ на 2-1, постигайки серия от 36 мача без загуба, която е втората най-дълга серия в историята на международния мъжки футбол. Аржентина би изравнила рекорда от 37 мача на Италия с победа или равенство.

Саудитска Арабия Stones Аржентина | Акценти от целия мач

Това е първа загуба за Аржентина в мач на откриването на Световно първенство от 1990 г. насам, където загубиха с 1:0. Камерун. За перспектива, Аржентина се е появявала на всяко едно Световно първенство през този период. По ирония на съдбата Аржентина достига финал през 1990 г., само за да загуби от тях Германия.

Аржентина, която влезе в първия мач с третия най-малък коефициент за спечелване на цялото Световно първенство, сега е изправена пред трудна битка за излизане от група C с огромни мачове срещу Мексико И на Полша задаващи се в следващите дни.

Междувременно Саудитска Арабия е първият отбор на АФК, който победи Аржентина в мач от Световното първенство. Това бележи четвъртата победа на Саудитска Арабия на финалите на Световната купа, подобрявайки техния рекорд за всички времена до 4-11-2 (WLD).

Можете да гледате Всяка турнирна игра на FOX Sports Family of Networks – Официален американски партньор за излъчване на английски език – FOX Sports App и FOXSports.com. Вие също можете Предавайте поточно пълно повторение на мача безплатно в Tubi.

Ето най-добрите игри от груповата фаза във вторник.

Аржентина срещу Саудитска Арабия

Втора минута: много близо до ранен гол!

Малко повече от 100 секунди от мача от Световното първенство през 2022 г. отне на Лионел Меси да вкара първия си удар към вратата, но фантастично спасяване с една ръка дойде от вратаря на Саудитска Арабия. Мохамед Ал Овайс Запазих мача без гол.

READ  Auston Matthews, Connor McDavid ще бъдат капитани в Мача на звездите на Торонто: Източници

Минута 10: Позволете му да се представи отново

След като Аржентина получи дузпа след VAR в 10-ата минута, Меси се активизира и лесно вкара първия си гол на Мондиал 2022.

Лионел Меси вкарва центриране в десетата минута за Аржентина и води с 1:0 над Саудитска Арабия

Аржентинецът Лионел Меси вкара дузпа в 10-ата минута след фаул на Мохамед Кану от Саудитска Арабия.

Двадесет и втората минута: Меси за малко да вкара пак!

Аржентинската звезда изглеждаше така, сякаш се е отдръпнал от втория си гол в мача, но едва бе в засада. Решението беше потвърдено във видео асистент рефера.

Двадесет и седма минута: Последните близки пропуски

Това остави Аржентина да търси втория си гол след това Лаутаро Мартинес Резултатът беше и тясна засада.

35-та минута: Отново засада

Аржентина вкара четири пъти задната мрежа през първото полувреме, но дузпата на Меси от 10-та минута остава единственият действителен резултат благодарение на три гола, анулирани от засада.

Аржентина отбеляза седем пъти при обща засада през първото полувреме срещу Саудитска Арабия

Аржентина бе хваната в засада общо седем пъти и отмени три гола през първото полувреме.

Според OptaAnalyst, Аржентина е била хваната в засада вече седем пъти в този мач. Това беше последният отбор, който имаше повече в мач на Световно първенство Холандия срещу. Коста Рика през 2014 г. с 13 засади.

49-ата минута (първото полувреме на продълженията) е голяма загуба за саудитците

Саудитски капитан Салман Ал-Фарадж Той падна с видима контузия преди полувремето. Тъй като саудитците вече са под натиск благодарение на ранния гол на Меси, това може да бъде сериозен удар върху шансовете на аутсайдера да направи грешка.

READ  Полша срещу Саудитска Арабия, Франция срещу Дания, Аржентина срещу Мексико

Минута 48 (второ полувреме): Саудитска Арабия го ограничава!

Саудитският Салех Ал-Шехри пуска красива топка, за да изравни резултата с един гол и изведнъж Аржентина е по петите им.

Саудитският Салех Ал-Шехри отбелязва гол срещу Аржентина

Гледайте как Саудит Салех Ал-Шехри отбелязва гол срещу Аржентина в 48-ата минута на Световното първенство по футбол за мъже през 2022 г.

53-та минута: Саудитска Арабия води!

Саудитците внезапно удариха вратата на една от най-големите изненади на Световното първенство някога, след лазерен удар на Салем Ал-Досари, за да повишат с 2-1.

Саудитският Салем Ал-Досари бележи гол срещу Аржентина в 53-ата минута Световно първенство 2022 г

Саудитският Салем Ал-Досари бележи гол срещу Аржентина в 53-ата минута  Световно първенство 2022 г

Гледайте как Саудит Салем Ал-Досари отбелязва гол срещу Аржентина в 53-ата минута на Световното първенство по футбол за мъже през 2022 г.

63-та минута: Страхотен блок поддържа саудитците напред

Още едно превъзходно спасяване на Мохамед Ал Оуайс задържа Саудитска Арабия напред, докато Аржентина натискаше за изравняване.

83-та минута: Меси за малко да пропусне

Аржентина все още очакваше да постигне изравнителен гол и да избегне катастрофална изненада, но пряк свободен удар на Меси мина над напречната греда и стреля с глава две минути по-късно, което беше спасено от Ал Оуаис.

92-ра минута: Лудо спасяване

Невероятните спасявания на саудитската защитна линия ги държат напред, докато Аржентина продължава да натиска за гол:

Минута 101: Още един саудиец спасява изненадата!

Ал Оуаис направи още един зашеметяващ спасяващ скок, помагайки на Саудитска Арабия да направи едно от най-големите сътресения в историята на Световното първенство над Аржентина.