Надал се бори да спечели в замяна на двумесечно отсъствие | Спорт

Реакцията на Рафаел Надал по време на мач срещу Джак Сок по време на City Open в тенис центъра на Рок Крийк, Вашингтон, 4 август 2021 г. – АФП

УАШИНГТОН, 5 АВГУСТ-Рафаел Надал направи триумфално завръщане от двумесечно отсъствие чрез контузия, в сряда, но изостри контузията на крака и трябваше да прекъсне равенството в трети сет, за да победи американеца Джак Сок, за да премине на City Open.

35-годишният испанец, 20-кратен шампион от Големия шлем, който дебютира във Вашингтон, изпрати 192-ия класиран Sock с 6-2, 4-6, 7-6 (7/1) за три вълнуващи часа. Приблизително 7000 зрители приветстваха събитието за настройка на корда на твърдия корт на US Open.

Третият носител Надал не е играл от загубата си на първо място Новак Джокович на полуфиналите на Откритото първенство на Франция през юни и пропусна Уимбълдън и Олимпиадата с контузия в стъпалото, която го осакати в мача.

„Кракът го боли“, каза Надал. „Беше болезнена нощ. Надявам се утре да се почувстваш по -добре. Победата в мача помага.“

Топ носителят Надал, който преследва своята 89-а титла в кариерата, ще се изправи срещу 50-ия носител Лойд Харис от Южна Африка в четвъртък на четвъртфиналите.

Джокович, Надал и Роджър Федерер влязоха на Откритото първенство на САЩ с рекордните 20 титли в професионалния шлем, тъй като Джокович се опита да завърши първия мъжки турнир от Големия шлем за календарна година от Род Лейвър през 1969 г.

Атмосферата посрещна първия мач на Надал със САЩ след победата му над Даниил Медведев на финала на US Open 2019 и първия му мач на твърд терен от февруари насам.

Надал се подобри до 6-0 за всички времена срещу Сок, като направи първата си среща от 2017 г., но това беше вълнуващ и напрегнат двубой.

READ  RHP Робърт Суарес остава с Падрес: Защо бившата звезда на NPB получи рядък 5-годишен договор

Надал спечели първите пет точки от тайбрека и ги грабна с форхенд.

Сок разби Надал, за да открие последния сет и се бори с брейк точка през второто полувреме, като Надал изпрати дълъг форхенд.

Феновете викаха Надал да се върне, подтиквайки Сок да целуне тълпата след победа по пътя към преднина 3-1.

Надал разби мрежата в шестия мач, блокирайки удар от бекхенд в директен изстрел, който Сок можеше само да стреля в мрежата, за да изравни резултата 3-3, Надал надупчи юмруци и извика в празнуване.

Надал демонстрира моментите на маестрото с удара си, включително спечелването на играта Седма игра от бекхенд, когато влязоха в тайбрека.

В първия сет Надал спаси три точки за брейк в третия гейм, но счупи Сок, за да поведе с 4-2 и отново с победител от форхенд във втория мач, за да вземе първия сет за 47 минути.

Сок се бори във втория сет и счупи 4-3, когато Надал отбеляза форхенд.

Испанецът спаси три сет точки от сервиса си в деветия гейм, но Сок стреля покрай Надал след един час и 49 минути, за да наложи третия сет.

Харис поведе с 6-4, 1-0, когато американецът Тенис Сандгрен се пенсионира, изпращайки 24-годишния от Кейптаун за дебюта му в Надал.

Нишикори, Накашима побеждават

Японецът Кей Нишикори остана на пътя на Надал, побеждавайки деветия носител на Казахстан Александър Бублик с 6-2, 7-5. Шампионът от Вашингтон през 2015 г. ще се срещне със седмия носител на Великобритания Камерън Нори във възможна четвъртфинална среща с Надал.

Шестият носител на Великобритания Даниел Еванс, в първия си мач, откакто сключи договор с Covid-19 и пропусна Олимпиадата, загуби от американския заместник Брандън Накашима със 7-6 (7/1), 6-0.

READ  Кевин Пилар на Mets се бореше да бъде в списъка на отбора във вторник, въпреки че получи множество фрактури на лицето

„Беше много странно да се върна в играта, може би беше твърде рано, но реших да изляза“, каза англичанинът.

„Беше трудно да се върна в някаква форма. Беше около пет или шест дни, когато имах симптоми. След това трябва да се изолираш.“

Накашима, който навърши 20 години във вторник, търси своя трети финал от толкова седмици, след като загуби от Нори в Лос Кабос и американеца Джон Иснър в Атланта.

„Поддържането на високо доверие ми помогна да навляза по -дълбоко в тези турнири и да отменя някои мачове, въпреки че не играя най -добре“, каза Накашима.

Австралиецът Алекс де Минаур, третият носител, загуби от германеца Александър Зверев на финала във Вашингтон през 2018 г., срещу американския 81-и носител Стив Джонсън с 6-7 (5/7), 6-4, 6-2.

Четвъртият българин Григор Димитров от Беларус, 65-и, нокаутира Иля Ивашка с 6-2 7-6 (7/4). – Агенция France Press