PRKernel

Доставчик на новини в реално време в България, който информира своите читатели за последните български новини, събития, информация, пътувания, България.

Награди на Гилдията на продуцентите 2024: Списък на победителите

Награди на Гилдията на продуцентите 2024: Списък на победителите

Наградите на Гилдията на продуцентите за 2024 г., едно от водещите шоута на Оскарите, се провеждат в Ray Dolby Ballroom на Ovation Hollywood в неделя вечер.

Както по-голямата част от този сезон на наградите, основната сила тази година е Барбенхаймер. „Барби“ на Грета Геруиг и „Опенхаймер“ на Кристофър Нолан се състезават за Голямата награда на PGA и ще се състезават с „Американска фантастика“, „Анатомия на едно падане“, „Притежателите“ и „Убийците на цветната луна“. “, „Маестрото“, „Минали животи“, „Бедниците“ и „Зона на интерес“. Същите тези 10 филма са номинирани и за най-добър филм на наградите „Оскар“ следващия месец.

От страна на телевизията, най-тежките в категорията на Еми „Наследство“, „Мечката“ и „Говеждо“ се стремят да продължат своя сезон на наградите съответно в категориите драма, комедия и лимитирани сериали. Другите номинирани драми са „The Crown“, „The Diplomat“, „The Last of Us“ и „The Morning Show“. Комичните имена са „Barry“, „Jury Duty“, „Only Murders in the Building“ и „Ted Lasso“; Ограничената поредица включва Цялата светлина, която не виждаме, Дейзи Джоунс и шестимата, Фарго и Уроци по химия.

PGA също така почита Мартин Скорсезе с наградата на Дейвид О. Селзник Ачийвмънт и Чарлз Д. King за наградата Milestone и Джил Берман за наградата Norman Lear.

Вижте победителите по-долу.

Награда Дарил Ф. Занук за изключителен продуцент на театрални филми

  • „Американско фентъзи“ (MGM)
  • „Анатомия на едно падане“ (Неон)
  • „Барби“ (Warner Brothers)
  • „Фиксатори“ (функции за фокусиране)
  • „Moonflower Killers“ (Apple Original Films/Paramount Pictures)
  • „Маестро“ (Netflix)
  • „Опенхаймер“ (Universal Pictures)
  • „Минали животи“ (A24)
  • „Лоши неща“ (скаутски снимки)
  • „Зона на интерес“ (A24)
READ  Гледайте: Мария Бакалова разсъждава за това как Руди Джулиани се е отнасял с нея в сцена „Порат“

Награда за най-добър продуцент за театрален анимационен филм

  • „Момчето и чаплата“ (GKids)
  • „Расист“ (Pixar)
  • „Spider-Man: Across the Spider-Verse“ (Sony Pictures) (ПОБЕДИТЕЛ)
  • „Super Mario Bros. Movie“ (Lighting/Universal Pictures)
  • „Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem“ (Paramount Pictures)

Награда Норман Фелтън за изключителен продуцент на епизодичен телевизионен сериал – драма

  • „Короната“ (Netflix)
  • „Дипломатът“ (Netflix)
  • „The Last of Us“ (Макс)
  • „Сутрешното шоу“ (Apple TV+)
  • „Халифат“ (макс.)

Награда „Дани Томас“ за изключителен продуцент на епизодична телевизия – комедия

  • „Бари“ (Макс)
  • „Мечката“ (FX) (ПОБЕДИТЕЛ)
  • „Задължение на съдебните заседатели“ (безплатно за Amazon)
  • „Убийства точно на блока“ (Hulu)
  • „Тед Ласо“ (Apple TV+)

Награда Дейвид Л. Уолпър за изключителен продуцент на ограничен или антологичен телевизионен сериал

  • „Цялата светлина, която не можем да видим“ (Netflix)
  • „Говеждо“ (Netflix)
  • „Дейзи Джоунс и шестимата“ (основно видео)
  • Фарго (FX)
  • „Уроци по химия“ (Apple TV+)

Награда за изключителен продуцент за телевизионен или поточно предаван филм

  • „Черно огледало: Отвъд морето“ (Netflix)
  • „Последният случай на г-н Монк: Филмът Монк“ (Paramount+)
  • „Тестова дама“
  • „Реалност“ (макс.)
  • „Червено, бяло и кралско синьо“ (основно видео)

Награда за изключителен продуцент за нехудожествени телевизионни сериали

  • „60 минути“
  • „Проект 1619“ (Hulu)
  • „Албърт Брукс: Защита на живота ми“
  • „Да бъдеш Мери Тайлър Мур“ (Макс)
  • „Добре дошли в Рексам“ (FX)

Награда за изключителен продуцент за документални филми

  • 20 дни в Мариупол
  • Американска симфония (победител)
  • Отвъд утопията
  • Изчезването на Шер Хейт
  • Майката на всички лъжи
  • Димна сауна братство
  • Квадратура на кръга (Историята на хипнозата)

Награда за изключителен продуцент за развлечения на живо, вариете, скечове, стендъп телевизия и разговори

  • „Карол Бърнет: 90 години смях и любов“ (NBC)
  • “Chris Rock: Selective Rage” (Netflix)
  • „Дейв Шапъл: Мечтателят“ (Netflix)
  • „Последната седмица тази вечер с Джон Оливър“ (Макс) (ПОБЕДИТЕЛ)
  • „Събота вечер на живо“ (NBC)

Награда за изключителен продуцент за игри и състезателна телевизия

  • „The Amazing Race“ (CBS)
  • „RuPaul's Drag Race“ (MTV) (ПОБЕДИТЕЛ)
  • „Squid Game: Challenge“ (Netflix)
  • „Топ готвач“ (Браво)
  • „Гласът“ (NBC)

Награда за изключителна спортна програма

  • 100 фута вълна
  • Бекъм (победител)
  • Формула 1: Шофиране за оцеляване
  • Тежки удари: Тренировъчен лагер с Ню Йорк Джетс
  • Шон Уайт: Последният кръг

Награда за изключителна детска програма

  • Викът на ужас
  • Гремлини: Тайните на Могвай
  • Улица Сезам (победител)
  • Междузвездни войни: Лошата партида
  • Кадифено зайче

Награда за изключителна кратка програма

  • Споделено караоке: Поредицата
  • Мисля, че трябва да тръгнеш с Тим Робинсън
  • The Last of Us: Inside the Loop
  • Убийства точно в сградата: Един убийствен въпрос
  • Наследяване: Контролиране на разказа (победител)