• Динамо Киев 0 – 2 Фенербахче
  • Рен 1-1 Ларнака
  • Юнион СГ 0-1 Юнион Берлин
  • Брага 2 – 1 Малмьо

С аржентинеца Алехандро Гарначо, отбелязал единствения гол в мача в 17-ата минута, победата на Манчестър Юнайтед над Реал Сосиедад в четвъртък вечер потвърди мястото им в елиминационния кръг на Лига Европа.

Въпреки победата си далеч от дома на Реал Арена в Сан Себастиан, Юнайтед не успя да преодолее Сосиедад и завърши на второ място в група Е, като испанската страна води групата по голова разлика.

Двата тима спечелиха по 15 точки след всичките шест мача от груповата фаза във втора дивизия на клубовете в Европа.

Осемте победители в групите автоматично резервират място сред последните 16 отбора в състезанието, но осемте подгласници от всяка група, включително Юнайтед, трябва да се изправят срещу осемте трети отбора от груповата фаза на Шампионската лига, за да продължат напред.

В другия мач от групата в четвъртък вечер победата на Шериф Тираспол с 1-0 над Омония беше достатъчна, за да ги види да завършат групата на трето място, за да се класират за трета европейска дивизия.

Мачовете от Шампионската лига за Аякс, Байер Леверкузен, Барселона, Спортинг, Залцбург, Шахтьор Донецк, Севиля и Ювентус разочароваха, оставяйки някои от най-добрите отбори в Европа да се борят за финалните места в Лига Европа. Жребият на 7 ноември ще определи отборите, които изпадат от Шампионската лига и кой ще играе с второто място в групата на Лига Европа.

READ  Защо преместването на Арсенал за Деклан Райс е жизненоважно за страната на Артета
Жълтият картон на Матиа Закани от Лацио не им помогна да преследват преднината на Фейенорд в Ротердам. [Piroschka Van De Wouw/Reuters]

F означава Фейенорд

На други места в Европа в четвъртък холандският Фейенорд и датският Мидйеланд бяха първите два отбора в група F по голова разлика, след като четирите отбора – включително италианския Лацио и австрийския Щурм Грац – завършиха груповата фаза с по осем точки.

Сантяго Хименес от Фейенорд вкара гол в 64-ата минута за холандския отбор, докато дубълът на Андерс Драйер, дясно крило в Дания, стана свидетел на предизвикателство срещу Мидтиланд от Щурм Грац.

Мидтиланд ще се отправи към плейофните мачове, докато Лацио ще стяга куфарите за Лига на конференциите Европа.

Победата не е достатъчна за Трабзонспор

Турският Трабзонспор победи унгарския Ференцварош с 1:0 у дома, но не избяга от третото място в група H и натрупа девет точки, за да стигне до Лига Европа.

Ференцварош завърши още една много трудна фаза с 10 точки, побеждавайки на косъм Монако до първото място, след като френската страна победи сръбската Цървена Звезда с 4-1.

В група G египтянинът Мостафа Мохамед осигури победата на Нант, като осигури гол и асистенция при елиминацията с 2-0 срещу последния класиран Олимпиакос в групата.

Междувременно Нант си осигури второ място в групата, за да стигне до плейофа, докато Фрайбург завърши наравно 1-1 срещу Карабаг – изпълнен с драматизъм мач с червен картон на Валгиерсдотир на Карабай и изравнителен гол в 91-та минута за азербайджанския отбор – гледайки как германците отплаваха да спечелят групата и да си осигурят място.На осминафиналите в Европейската лига.

Оливие Вердон показва червен картон
Оливие Вердон от Лудогорец Разград вижда червения цвят, след като беше щампован на врата на Никола Заловски [Alberto Lingria/Reuters]

Арсенал първа група 1.

В група А гол на Кийрън Тиърни, отбелязан в 17-ата минута за Арсенал, изведе лондонския клуб в 1/16-те с победа с 1-0 над Цюрих. Въпреки че ПСВ Айндховен даде почивка на няколко ключови играчи преди мача срещу Аякс този уикенд, те едва ли бяха разстроени при победата си с 2-1 над норвежкия Бодо/Глимт. ПСВ зае второ място в групата, докато Бодо/Глимт председателстваха конференцията.

READ  Auston Matthews, Connor McDavid ще бъдат капитани в Мача на звездите на Торонто: Източници

Голът на Набил Фекир беше добавен в 92-ата минута към дуото, отбелязано от Айтор Руибал при победата на Реал Бетис с 3:0 над Хелзинки в трета група, за да запази Бетис на върха в групата, а Хелзинки в дъното на класирането. Победата на Рома с 3:1 над Лудогорец завърши с болезнени сцени, след като Оливие Вердон от българския тим сгъна врата на Никола Заловски. Полузащитникът на Рома имаше голям късмет да избегне тежката контузия, а Вердон получи червен картон.

Иля Зберни от Динамо Киев на червено в 68-ата минута не направи много за шансовете на украинския отбор да хване Фенербахче, след като два гола през първото полувреме оставиха турския клуб начело в група B. Равенството 1-1 на Рен с Ларнака също беше достатъчно, за да види френската страна напред към плейофите.

В четвърта група конфронтацията на синдикатите – белгийския Сент Жилоа срещу немската федерация на Берлин, приключи в седмата минута, след като Мишел отбеляза ранния победен гол за Берлин. Въпреки резултата Юнион СГ зае първото място в групата, а Берлин остана втори. Победата на Брага с 2-1 над Малмьо оставя Брага на трето място, като най-успешният шведски футболен клуб вече е извън европейската конкуренция.