Кристиан Ериксен ще получи дефибрилатор. Дания се намира в Белгия

Феновете приветстваха Кристиан Ериксен по улиците и парковете на Копенхаген и скандираха името му на трибуните на стадион Паркен. В десетата минута играчите на Дания и Белгия спряха мача си, за да го насърчат на своя страна.

Всички те се развеселиха достатъчно силно, че в този момент Ериксен вероятно щеше да ги чуе, ако беше отворил прозореца на болничната си стая на по-малко от миля. Отседна там от събота, когато той беше рухна в полето в сърдечен арест по време на футболен мач Евро 2020. И докато съотборниците на Дания на Ериксен се върнаха на терена в четвъртък, падайки в Белгия, 2-1В емоционален мач той ще остане по-дълго в болница.

Четвъртък сутринта лекар от екипа на Дания Той каза Ericsson ще има имплантиран дефибрилатор, за да предотврати бъдещи инфаркти.

Устройството, ICD или ICD, ще бъде поставено под кожата на Ериксен и ще следи ритъма на сърцето му. Устройството, което комбинира пейсмейкър и дефибрилатор, проследява сърдечния ритъм на човек и може да изпраща електрически импулси, за да възстанови нормалния ритъм, ако е необходимо.

„След като Кристиан направи различни сърдечни тестове, беше решено, че той трябва да има ICD (сърдечен инициатор)“, каза д-р Мортен Бузин. Изявление на Датската футболна асоциация. „Това устройство е необходимо след инфаркт поради нарушения на ритъма.“

Тя добави, че „Кристиан е приел решението“.

Съобщението дойде часове преди Дания да излезе на терена срещу Белгия в Parken Arena, същия стадион, на който Ериксен се срина по време на мач срещу Финландия само преди пет дни.

Ериксен присъстваше постоянно на мача: пристигнаха хиляди фенове, облечени в фланелката му с номер 10, а гигантска негова реплика беше изнесена на терена преди мача, за да приветства феновете на двата отбора. Смята се, че Ериксен е гледал от болничната си стая на по-малко от километър, достатъчно близо, за да чуе скандирания на мачове и скандиранията на неговото име.

READ  Защита, халфовата линия доминира. Пулишич се бори

Белгия също мислеше за него. Капитанът на отбора Ян Вертонген, един от бившите съотборници на Ериксен в Белгия, пристигна, за да хвърли монетата преди мача с рамка на екипа, подписана от неговите играчи. Вертонген, който играеше няколко години с Ериксен в Тотнъм Хотспур, даде топката на датския си колега Саймън Кжиер.

Играчите на Дания формираха тесен кръг в моментите, предшестващи началния старт, и се подготвиха за това, което предстои. Две минути в мача, едноседмичната емоция избухна, когато Йозеф Поулсен стреля ниско в мрежата, за да даде преднина на Дания с 1: 0.

В 10-ата минута футболистите на Белгия изритаха топката извън игра, за да спрат мача в чест на Ериксен, и се присъединиха към публиката с овации за близо минута. Няколко белгийски играчи, включително нападателят Ромелу Лукаку, атакуващият партньор на Ериксен в италианския шампион Интер, играха заедно с Ериксен за европейските отбори.

Дълъг транспарант на датски беше написан на трибуните зад една цел: „Цяла Дания е с теб, Кристиян“.

Медицинските служители не разгледаха възможността Ериксен да се върне в спорта в изявленията си за лечението си.

Друг играч, участващ в европейското първенство, Дейли Блайнд от Холандия, Той имаше подобно устройство Той беше трансплантиран през 2019 г. след два срива на играта, въпреки че не беше известно как състоянието му може да бъде сравнено директно със състоянието на Ериксен. Блайнд и Ериксен са приятели и бивши съотборници на мощния холандски отбор Аякс Амстердам.

Ериксен, на 29 години рухна в полето Късно в първата половина на мача в събота и след това на животоспасяващо лечение, включително CPR, неговите съотборници и фенове на мача в Копенхаген – и световната телевизионна аудитория – изглеждаха в шок. След забавяне играта беше възобновена, решение, което беше силно критикувано в Дания, включително от Настоящи и бивши играчи на отбора И Старши треньор مدرب. Финландия продължи да побеждава с 1: 0.

READ  Тай Ло казва, че контузията на Кауай Леонард е „сериозно отслабена“

Във вторник Ериксен пусна писмо и снимка от болницата, в които благодари на феновете за техните пожелания, казвайки: „Добре съм, при тези обстоятелства“.

Датският мениджър Каспер Хьолманд заяви, че очаква Ериксен да гледа мача от болница. След загубата от Финландия, мачът беше решаващ за надеждите на Дания за напредък в турнира.

Книгата с истории започна около половин година преди талантът на Белгия да промени играта. Thorgan Hazard изравни в 55-ата минута, а Kevin De Bruyne добави втория гол след 15 минути. Подобно на Азар, той намали тържеството си, вероятно от уважение към Ериксен и тъй като целта му приближи Дания опасно до вратата на нокаута преди гостуването на Русия във финала на групата в понеделник.

„Знаем, че все още всичко е възможно“, каза нападателят Мартин Брейтуейт.

Kjaer, капитанът на Дания, беше сред първите, които пристигнаха в Eriksen, когато той се срина в събота, като изглеждаше близо до сълзи, докато се готвеше да възобнови след 90 минути. Kjaer беше заменен през втората половина на мача, но се върна в стартовия състав срещу Белгия.

Преди мача той излезе с изявление до феновете, че отборът „ще влезе на стадиона срещу Белгия с Кристиан в сърцата и мислите ни“. Но той също така даде да се разбере, че екипът трябва да свърши работа в бъдеще.

„Това ни дава спокойствие в съзнанието, което ни позволява да се съсредоточим върху футболната игра“, каза той, знаейки, че състоянието на Ериксен се е стабилизирало. „Ще играем за Кристиан и както обикновено в Дания. Това е най-голямата мотивация за всички нас.“

READ  Според докладите NCAA позволява трансфери да играят колеж по футбол и баскетбол, без да седи извън сезона