Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик при победата на Португалия над Люксембург – квалификационен кръг за Световната купа | футболни новини

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик при победата на Португалия с 5: 0 над Люксембург в група А на квалификациите за световно първенство.

Роналдо реализира две дузпи през първите 13 минути, преди да завърши 58-ия си хеттрик в кариерата с късен удар с глава.

Бруно Фернандес и Баленха също намериха целта, тъй като Португалия напредваше с една точка от Сърбия, лидерите на групата, която домакинстват в последния кръг от мачове.

Победата на Португалия представлява директна дузпа с Сърбия На първо място след победата им Азербайджан 3-1 в Белград.

Група А: Проблемът на феновете в Албания, Уембли

Моля, използвайте браузъра Chrome за достъпен видео плейър

Квалификациите за световното първенство между Албания и Полша бяха преустановени, след като феновете хвърлиха ракети на терена, докато играчите на Полша празнуваха своя гол.

АлбанияКвалификации за световно първенство срещу Полша Той беше спрян, след като феновете на местния отбор хвърлиха предмети по опонентите си, докато празнуваха откриващия гол в Тирана.

Карол Содерски даде преднината на поляците с 1: 0 в 13-та минута в групата, с която се сблъскаха, преди той и съотборниците му да бъдат засипани с пластмасови бутилки за напитки от трибуните. Играчите напуснаха терена за повече от 20 минути след инцидента на стадион „Ер Албания“.

Полша запази слабите си предимства, когато играта бе възобновена, за да надмине своите домакини и водещи групи от Англия с три точки в надпреварата за достигане до първенството през следващата година в Катар.

Преди инцидента, довел до голямото закъснение, полският халф Пьотър Зелински беше насочен с предмет от тълпата.

Албания, която се стреми за първи път да стигне до финалите на световното първенство, пътува до Уембли, за да се изправи срещу Тримата лъва на Гарет Саутгейт следващия месец, преди да завърши кампанията си у дома в Андора.

Забравена нощ на и извън терена оставя на домакините пет точки зад Англия и две точки зад Полша, а плейофите изглежда са единствената им реалистична надежда за квалификация.

Резюме на мача от групата за квалификациите за световно първенство между Англия и Унгария от Уембли.

Некондиционен Англия Това беше равенство 1-1 Унгария На фона на сътресенията на феновете на „Уембли“ във вторник, което означава, че предпоследният мач с националния отбор на Албания ще изчака през ноември, ако искат да осигурят автоматичен трансфер на световното първенство Катар 2022 г.

Унгария беше победена с 4: 0 срещу Англия миналия месец, но поведе, когато високите ботуши на Люк Шоу позволиха на Роланд Слай да отбележи от дузпа (24), а на задния стълб от Джон Стоунс (37) се наложи да издърпа домакините надолу. ниво.

Рахим Стърлинг се насочи срещу гредата с глава през първото полувреме, когато Англия започна да прави своя ход, но въпреки че доминираше през второто полувреме и видя добри шансове Стърлинг и Хари Кейн – който беше изненадващо заменен 15 минути преди играта – нямаше измъкване през отстрани на Гарет Саутгейт.

Гарет Саутгейт признава, че е изненадан да види Англия да падне под обичайните си нива при равенството 1: 1 с Унгария на Уембли във вторник, като заяви, че се притеснява, че играчите му са над владението.

По -рано унгарските фенове – които бяха наказани за расово малтретиране на футболистите на Англия, когато двата отбора се срещнаха през септември – освиркваха домакините на колене, размахваха банер срещу жеста за равенство, воюваха с полицията на трибуните и освобождаваха пробива, когато те вкара. Един обвиняем е арестуван за сериозно расистко нарушение на обществения ред след коментари, направени срещу домакин.

Унгария видя шансовете си да стигне до Катар да намалее след загубата им от Англия, като Албания победи у дома и в гост, но равенството им на Уембли означава, че лидерите от група А Англия имат реалистична нужда да победят Албания на Уембли на 12 ноември преди финала си групова игра срещу малък отбор. Сан Марино.

Андора Той спечели битката за второ място в първата група с победа с 3: 0 в нея Сан Марино Първата им победа на гости в 16 опита и най -голямата им победа в международен мащаб.

READ  Phillies печелят 2023 NL Wild Card Game 1

Група F: Шотландия се подготвя да се изправи срещу Молдова

Акценти от мача от група F в европейските квалификации за световното първенство между Фарьорските острови и Шотландия.

Линдън Дайкс е спасен! Шотландия С драматичен късен победител срещу Фарьорските острови Да постави отбора на Стив Кларк в рамките на 90 минути след квалификацията за световното първенство.

Шотландците отпътуваха за Торшавн след превъзходна победа с 3: 2 над Израел в Хемпдън Парк в събота, но на гостите им беше трудно.

Въпреки това, с центриране от заместващия, Нейтън Патерсън остави четири минути до края, той се изплъзна от Дайкс и се озова в мрежата и след това, което изглеждаше като цяла вечност, докато словенският рефер Мате Юг проверяваше топката, попадението бе присъдено за решаващ 1. 0 победа.

Квалификации за световно първенство: група F
снимка:

Шотландия се нуждае от три точки от последните си два мача от група F следващия месец, първата от които е пътуване до дивизията, която прави Молдова преди финала у дома на победителите в групите. Дания, който завърши първи и стана третият отбор, достигнал Катар 2022 с победа с 1: 0 Австрия, запечатан от удара на Йоахим Мале през второто полувреме.

на друго място, Израел Той се възстанови от последното поражение в събота срещу Шотландия, тъй като Иран Захави и Манас Дабур отбелязаха победа с 2: 1 над 10 играчи. Молдова.

Група С: Надеждите на Северна Ирландия за България свършиха

Акценти от квалификациите за световното първенство между България и Северна Ирландия.

лоша седмица за Северна Ирландия Нещата се влошиха във вторник вечерта, когато два попадения от Тодор Неделев видяха слабостта България Елате отзад, за да спечелите 2-1 в София.

Шестият международен гол на Conor Washington даде преднина на Ian Baraklough в първото полувреме, тъй като изглежда реагираха добре на противоречивото поражение в събота с 2: 0 в Швейцария, което ефективно сложи край на квалификационните надежди за Световното първенство, но всичко се обърка след почивката.

Българският треньор Ясин Петров смени сета си на полувремето и взе наградите, въпреки че Неделев взе заслугата, когато победи Били Паун Фарел в превъзходен стил два пъти за 11 минути, за да обърне нещата само след час.

READ  Барселона ще бъде домакин на инкубатор за стартиращи спортни технологии

Това допълнително разочарова Бараклов, който най -накрая бе натрупал положителен импулс миналия месец, но видя как нещата се разплитат бързо през последната седмица, а мечтата на Катар вече веднъж завинаги е мъртва.

Селекционерът на Северна Ирландия Иън Бараклоу призна, че отборът му не е успял да се възползва от шансовете си, тъй като надеждите им за класиране за световното първенство приключиха с поражение с 2: 1 от България.

на друго място, Швейцария Свърши надеждите на България да се класира с победа с 4: 0 Литва.

Дубълът на Брил Емполо и атаките на Ренато Стивън и Марио Гавранович осигуриха голяма победа, която повиши нивото на Швейцария с 14 точки с Италия, лидерите от група С, и извън обсега на България, която е на трето място с осем точки.

Това означава, че европейският шампион Италия ще играе срещата следващия месец с Швейцария в Рим само с голова разлика, тъй като двата тима се борят за първото място.

Втора група: Битката на Швеция и Испания бушува

Швеция Той се издигна над Испания до първото място в група В с победа с 2: 0 ГърцияБлагодарение на ударите от второто полувреме на Емил Форсберг и Александър Айзъкс.

Победата на Швеция бележи вълнуващ край на групата, тъй като шведите водят Испания с две точки с оставащи два мача, един от които е среща между двете страни в Испания в десетия кръг.

Група D: Пуки поставя световен рекорд във Финландия

Станете Teemu Pukki ФинландияТоп голмайсторите вкараха и двата гола при победа с 2: 0 Казахстан.

Атакуващото дуо на Норич го накара да вкара 33 международни гола, повече от легендата на Финландия Яри Литманен.

Победата оставя Финландия на трето място в група D, с една точка изоставане Украйнакойто завърши 1-1 с Босна и Херцеговина, четири зад класацията на Франция.