Крещящият Джокович победи Димитров и се класира за Australian Open

МЕЛБЪРН (Ройтерс) – Новак Джокович продължи своята серия към 10-ата титла на Откритото първенство на Австралия със зашеметяваща победа със 7-6(7) 6-3 6-4 над българина Григор Димитров и стигна до четвъртия кръг в събота, но имаше опасения. Издръжливостта на увреденото ляво подколенно сухожилие само нарасна.

Сърбинът, който се стреми да спечели мач номер 22 срещу Рафаел Надал, каза, че е усетил „възходите и паденията“ физически през трите часа и седем минути, когато е на корта, докато Димитров напразно търсеше втората си победа над четвърти поставен в 11-ти. интервю.

Четвъртият поставен Джокович изглеждаше несигурен в хода си през първия сет, като започна с пробив, пропиля три сетбола при 5-3 и изпусна подаването си късно, преди да излезе в вълнуващ тайбрек.

„Е, той (тайбрекът) беше толкова важен, колкото всеки друг мач. Но мисля, че вероятно беше един от най-важните моменти в мача“, каза Джокович пред репортери.

„Да спечелим тайбрека и да вземем сет напред. Да бъдем голяма отборна група или група. Психически и физически…

Последни актуализации

„Току-що намерих начин да спечеля толкова вълнуващ мач, голяма битка, повече от три часа за три сета. Ако загубих един от тези сетове, можехме да стигнем разстоянието. Бог знае колко дълго.

„Вече имахме няколко мача в продължение на пет часа по време на този турнир. Изглеждаше като още един мач. Наистина съм късметлия, че се класирах в последователни сетове.“

медицински срок

Излизайки след медицински таймаут и натискайки с трудното си завръщане отзад, притиснатият, но по-агресивен Джокович покачи с 4-2, когато 27-ият поставен Димитров се заби в мрежата, за да се откаже от подаването, и продължи да завърши втория сет. .

READ  Бостън, Кларк ръководи женския отбор на AP All-America

Недостатъчният Джокович можеше да бъде шепа за повечето, но изглеждаше малко по-уверен със своята мобилност в третия сет и двоен пробив, за да започне да го поставя на предния крак, преди да накуца обратно на стола си и отново да получи лечение. 4-1.

Димитров филтрира грешките – общо 50 – но продължи да пита и спечели следващите два гейма, докато 35-годишният Джокович пъшкаше силно през всяка точка.

Но зашеметяващо рали от 31 удара подпечата мачпойнта и Джокович най-накрая спря опонента си, за да резервира сблъсък с австралиеца Алекс де Минаур.

„Е, винаги започва добре в последните няколко мача, включително този, след това се случва някакво движение и след това става по-лошо“, каза сърбинът за играта с контузията си.

„Хапчето, горещ крем и други неща. Работи за известно време, след това не работи, след това пак действа. Наистина е влакче в увеселителен парк, честно.

Джокович каза, че справянето с мачовете в по-малко от идеалното физическо състояние е стресиращо.

„Но това е, което е. Това е вид обстоятелство, което трябва да приемете“, добави той. „Просто съм благодарен, че наистина успях да играя. Начинът, по който изглеждаше преди началото на турнира, мислех, че няма да е възможно.