Корейските жени по волейбол паднаха от България с 3-2 в поредната загуба на VNL

Корейският Кан Со-хуи напада по време на мача от волейболната Лига на нациите 2024 срещу България в Съединените щати в сряда. [FIVB]

Женският волейболен отбор на Корея загуби с 3-2 от България в първия мач от втората седмица на Волейболната лига на нациите (VNL) за 2024 г., записвайки поражение, след като прекъсна серия от 30 загуби на годишния турнир по-рано този месец.

VNL е международен турнир, в който участват 16 държави на различни места по света.

Отборът, воден от новия старши треньор Фернандо Моралес, се завърна в игра в Съединените щати на 19 май, след като завърши първата седмица на състезанието с една победа и три загуби.

След като загуби първия сет с 25-23, Корея спечели втория с 25-20 и третия с 26-24. Въпреки това България взе четвъртия сет с 25-21, принуждавайки пети сет да реши победителя.

Последният сет беше много изравнен, но България наруши резултата при 8-8 и увеличи резултата до 15-11 за краен резултат 3-2.

Загубата в сряда дойде въпреки че петима корейски играчи отбелязаха двуцифрен резултат за първи път във VNL тази година. Kang So-hwi отбеляза 23 точки, Lee Da-hyeon 17 точки, Park Jeong-ah 16 точки, Jeong Ji-yun 12 точки и Lee Ju-ah 11 точки.

България пък имаше само две двуцифрени играчки: Мералин Николова с 28 и Мирослава Баскова с 13.

След като отборът се изправи срещу Турция и Канада през втората седмица на VNL, Корея трябваше да играе срещу Полша в Съединените щати в четвъртък.

След мача срещу Канада на 3 юни Корея пътува до Япония през третата седмица от 11 до 16 юни.

READ  България предлага парични награди за увеличаване на процента на ваксинация сред пенсионерите