Каспър Ръд и Тейлър Фриц водят в Женева

Първият поставен на Норвегия Каспер Рууд и вторият поставен Тейлър Фриц постигнаха победи в сряда, за да се класират за четвъртфиналите на Geneva Open в Женева, Швейцария.

Рууд направи бърза работа с Джей Джей Уолф 6-3, 7-5, докато Фриц трябваше да надмине своя сънародник Маркус Гирон 4-6, 6-2, 6-3 за 1 час и 58 минути. Фриц сервира осем аса и спечели 70,7 процента от първия си сервис, за да продължи напред.

Номер 6 Talon Grikspoor от Холандия се оттегли от събитието, за да даде победата на Nicolas Jarry от Чили в бързо бягане. Не е ясно защо Гриксспор загуби мача. Испанецът Бернабе Сапата Миралес, поставен под номер 7, беше принуден да се оттегли във втория сет след австралиеца Кристофър О’Конъл с 6-0, 3-0.

Иля Ивашка от Беларус разстрои французина Адриан Манарино, който завърши осми, 6-4, 4-6, 6-3. Четвъртият поставен българин Григор Димитров победи испанеца Роберто Карбалес Баена с 6-1, 6-4.

Отворен парк Auvergne-Rhone-Alpes Lyon

Първият поставен Феликс Оже-Алиасим беше сред четиримата поставени играчи, които се класираха за четвъртфиналите в Лион, Франция.

Оже-Алиасиме спечели 82,5 процента от първите си подавания, за да победи испанския квалификант Пабло Ламас Руис със 7-5 6-2. На четвъртфиналите канадецът играе срещу французина Артур Филс. Филс получи мача си, когато шведът Микаел Имир беше дисквалифициран за това, че строши ракетата си в съдийския стол по време на спор за обаждане на линия в края на първия сет.

Британецът Камерън Нори, вторият поставен, победи белгиеца Давид Гофен с 6-3 6-4. Третият Томи Пол се нуждаеше от 2 часа и 36 минути, за да победи французина Грегоар Парие със 7-6 (6), 4-6, 6-3. Аржентинският номер 6 Себастиан Паез се събра, за да победи своя сънародник Педро Качин с 3-6 7-5 6-2.